Tuningová společnost Wheelsandmore upravuje auta s notnou dávkou vkusu, ale i s přísadami sex-appealu. A nejinak tomu bylo i v případě jejich nejnovějšího počinu, kterým je Mercedes-Benz CLS. A základem pro úpravy bylo rovnou to nejlepší, co se v této modelové řadě dá objednat: CLS63 AMG.

Stádo plnokrevníků z motoru V8 biturbo se navýšilo ze sériových 557 koní a točivého momentu 700 Nm na ohromných 700 koní a 1 100 Nm! To je nárůst skoro o 50%! A co za tím vězí? Na svědomí to má brutální úprava STAGE III, která obsahuje nové sání vzduchu, zbrusu nový laděný výfuk s klapkami ovládajícími zvukový projev a se sportovními katalyzátory a samozřejmě byla upravena řídící jednotka.

Aby bylo snazší auto ovládat, beze změn nezůstal ani podvozek. Na sériové elektronicky nastavitelné tlumiče putoval modul, který je snížil ještě o dalších 30 mm. Do podběhů se nastěhovala nová 20″ třídílná kola 6Sporz² lakovaná v černém matném odstínu laku a obutá do pneumatik Continental Sport Contact 5 o rozměrech 255/30 R20 vpředu a 305/25 R20 vzadu.

 

Celé, v tomto případě snad až umělecké dílo, zakončuje polep karoserie matně šedou fólií a decentní „rychlé“ pruhy vedoucí přes celé auto…

-PS-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.