Ferrari Museum v Maranellu se rozhodlo vzdát čest památce Sergia Pininfariny a otevřelo novou výstavu všech vozů, které jsou s tímto legendárním designérem spojeny. Syn zakladatele značky Ferrari Battisty “Pinin” Fariny se totiž zasloužil o ty nejznámější a nejpovedenější vozy se vzpínajícím se hřebcem ve znaku.

Výstava, která potrvá do 7. ledna 2013, všem návštěvníků představí 22 vozů, které jsou nějakým způsobem spjaty se Sergiem Pininfarinou. Mimo jiné například úžasný koncept s jednoduchým názvem „Pinin“. Ten ukazuje, že už v době dávno minulé, koketovalo Ferrari s návrhem čtyř dvéřového sportovního vozu. Dále je k vidění slavné  330 GTC Speciale, jež vlastnila belgická princezna Lilian.

Výstava je rozděla do tří samostatných tématicky laděných hal, které vyprávějí celý pracovní příbeh slavného Pininfariny. První z nich se jmenuje “Pininfarina and Racing” a jak už název napovídá, jsou zde vystaveny závodní vozy. Druhá je “Pininfarina and the Grand Tourers”, to je část věnovaná silničním vozům a konečně třetí “Pininfarina and the Concept Cars” se věnuje konceptům, které světlo světa oficiálně nikdy nespatřily.

 

Kromě těchto okruhů je na výstavě ještě jedna část věnovaná soukromým sbírkám rodiny Pininfarina. Jedná se dřevěné modely, nákresy a fotky. Ty až doposud byly schované v rodinných archivech. Silniční část výstavy je navíc rozdělena podle toho, kde měly jednotlivé vozy umístěn motor. Jestli vpředu (jako například 275 GTB4 z roku 1964) nebo uprostřed a nebo vzadu (jako například fanoušky velice oblíbená Testarossa).

Jako takový bonbónek je na výstavě k vidění několik opravdu legendárních vozů. Například Ferrari 250 LM, tedy poslední Ferrari, které vyhrálo slavný závod Le Mans, závodní Ferrari 375 MM nebo krásné Ferrari BB Le Mans.

Výstava je pro veřejnost otevřena od soboty 27.října a kromě Vánočních svátků můžete přijít každý den od 9.30 do 18.00 hod.

Zdroj:gtspirit.com/-AR-

 

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.