Ministr dopravy Pavel Dobeš dnes na zasedání vlády přednesl svůj návrh na vlastní podobu registračních značek na vozidlech. Návrh byl předložen v podstatě ve stejné formě, o jaké jsme vás před necelými třemi měsíci informovali.

Majitel vozidla si bude moci vybrat skupinu znaků, které si na registrační značku bude moci nechat umístit. Výsledné slovo nesmí být urážlivé, sprosté, hanlivé či jinak závažné.

Za jednu tabulku registrační značky (na auto jsou potřeba dvě) zaplatíme pět tisíc Kč. Pokud si majitel značky na přání zaplatí a umístí na auto, které následně prodá, bude muset do tří měsíců pořídit vozidlo jiné, kam tabulky umístí. Pokud tak neučiní, jeho vlastní značky se mu zruší a budou volné pro další zájemce.

 

Schválen byl dále návrh, že značky budou přenosné, ale nebudou se vázat na auto, ale na majitele. Nemělo by se to týkat jen „vlastních“ RZ, ale i těch „obyčejných“.

Ze zasedání vlády dále vyplynulo, že přetáčení tachometrů bude trestné. Ten, kdo takový skutek provede, se vystavuje možnému postihu 50 000 Kč pokuty v případě jednotlivce nebo 5 milionů v případě firmy.

-PS-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.