Už víme, jak vypadá Škoda Octavia s karoserií liftback, ta se na český trh dostane už za pár dní. Kombi verze však světlo světa nespatřila a ukáže se až v březnu v Ženevě. První spy fotky jsme mohli vidět už v listopadu z natáčení reklamy v Chile, ale tentokrát si auto můžeme prohlédnout důkladněji, avšak s výrazným maskováním.

Nová generace Škody Octavia Combi se testuje po českých silnicích a stejně jako všechny ostatní testovací prototypy včetně nejsilnější verze RS, maskuje se za druhou generaci před faceliftem. Na první pohled to spoustu lidí obalamutí, ale na ten druhý si samolepek kolem světel či jinak tvarovaných zrcátek a v případě tohoto auta i nádoru v podobě radaru adaptivního tempomatu ve středu nárazníku, všimnou. Tvary karoserie se však celkově od předchozí generace příliš neliší.

O tom, co se bude skrývat pod kapotou nemusíme dlouze přemýšlet. Stejně jako i v minulých dvou generacích bude praktičtější kombi sdílet techniku, motory i převodovky s liftbackem. Počítat tedy můžeme s benzínovými i naftovými čtyřválcovými motory výhradně s přeplňováním turbodmychadlem.

 

Oproti liftbacku si v případě kombi verze budete moci dopřávat častější výlety mimo silnici. Pro kombi totiž bude dostupný volitelný pohon všech kol systémem Haldex, a to buď pouze ve verzi 4×4 nebo později Scout s plastovými kryty nárazníků.

Cena oproti krátké verzi vzroste o 20, maximálně o 30 tisíc Kč a v prodeji ji můžeme očekávat nejspíše do letních prázdnin. Tento rok nás pak ještě čekají koncernoví sourozenci v podobě Volkswagenu Golf Variant v přibližně stejné době a koncem roku přijde ještě SEAT Leon ST.

-PS-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.