Ceny zákonného pojištění vozidel dělají všem majitelům vozidel velkou radost. O zmenšení této radosti se chtějí postarat pojišťovny, které se pomalu odhodlávají k něčemu, co by donedávna bylo sebevraždou – zdražení povinného ručení.

Důvody zdražení

 

Pro zdražování mají pojišťovny pádné důvody, to jim vyčítat nelze. Povinné ručení se v posledních letech stalo tak konkurenčním produktem, že ho dnes některé pojišťovny dotují. Proč by to dělaly? Protože je v České republice kolem 7 milionů pojištěných vozidel, to znamená miliony otevřených dveří, za kterými čekají lidé na sjednání i dalších, pro pojišťovnu mnohem výhodnějších produktů, jako je životní pojištění, havarijní pojištění a podobně.

Současná situace je však pro pojišťovny nepřijatelná, proto už dopředu deklarují, že zdražovat se bude, a to až o desítky procent. Nejvíce by mělo zdražení postihnout ty nejvýhodnější produkty, zejména flotilové pojištění, které je dnes neúnosně levné.

Srovnávače tlačí cenu ještě níž

I v očekávání razantního zdražování bude možné na povinném ručení dále ušetřit. Mohou za to internetové srovnávače pojištění, které už dnes nabízejí poměrně bezkonkurenční ceny, často i více než o polovinu nižší, než při návštěvě pobočky nebo webu pojišťovny. Několikaprocentní zdražení se samozřejmě nějak projeví i na nabídkách srovnávačů. Rozdíl mezi pojistným u pojišťovny a srovnávače se však spíše ještě rozšíří.

Srovnávače mají navíc ještě jednu výraznou výhodu – snadné a rychlé porovnání nabídek pojištění, které probíhá pomocí automatického kalkulátoru. Ten podle zadaných údajů snadno naráz spočítá, kolik majitel vozidla zaplatí u jednotlivých pojišťoven. Takové porovnání je samozřejmě zdarma a zcela nezávazné. Majitele většinou přesvědčí velmi nízká částka za povinné ručení a sami tak mají zájem o jeho sjednání. Vyzkoušet si to sami můžete například na webu pojisteniproauta.cz.

-PR-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.