Pokud byste se chtěli projet po severní smyčce Nürburgringu v nečem jiném než je BMW M5, o kterém jsme psali nedávno, nyní máte šanci. Po okruhu se budete moci nově svézt také v exkluzivním a superrychlém Jaguaru XJ.

Npvé „Ring-taxi“ je postaveno na základě nejdelšího modelu XJ Supersport vybaveného navíc balíčky Sport a Speed Pack. Pod kapotou bije přeplňovaný benzínový motor V8 o objemu rovných pěti litrů. Ten poskytne výkon 510 koní a maximální rychlost (díky Speed Packu) až 280 km/h! Provozovat ho bude přímo automobilka Jaguar, která k tomu prostřednictvím globálního PR ředitele, pana Franka Klaase, řekla: „Na Nürburgringu jsme byli velmi úspěšní s naším testovacím programem a je to to nejlepší místo pro demonstraci dynamických schopností současných Jaguarů XF, XJ i modelů XK. A zjistili jsme, že z těchto modelů je právě XJ Supersport ten, který nejčastěji překvapí novináře rychlostí, a to i když jde o superluxusní automobil.“

Jaguar XJ Supersport Nürburgring Taxi je vyveden v nestandardním šedém matném laku. Z bezpečnostních důvodů se uvnitř nenacházejí sériová kůží čalouněná luxusní sedadla, ale nahradila je čtveřice závodních sedadel s čtyřbodovými pásy, kolem kterých se navíc rozkládá bezpečnostní rám.

 

Co vy na to? Svezli byste se raději Jaguarem XJ nebo BMW M5? A vlastně, svezli byste se vůbec? 🙂

-PS-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.