Honda Civic získala ocenění od poroty soutěže The Women’s World Car of the Year. Cena byla předána společnosti Honda na autosalonu v Paříži 2012.

„The Women’s World Car of the Year“ je rozdělena do čtyř kategorií: rodinný automobil, luxusní automobil, sportovní automobil a úsporný automobil. Honda Civic se stala vítězem v kategorii úsporný automobil, přičemž druhé místo obsadil Volkswagen UP a na třetí pozici se dostal Ford Fiesta.

 

Honda Civic byla vybrána z původního seznamu 300 přihlášených automobilů, které nominovalo 20 porotkyň z 11 zemí světa.

Porota soutěže „The Women’s Car of the Year“ hodnotila Civic podle kritérií, k nimž ženy při nákupu auta přihlížejí a která zahrnují bezpečnost, poměr cena-kvalita (value-for-money), estetický vzhled, úložný prostor, snadnost řízení, barva, přitažlivost, šetrný přístup k životnímu prostředí a vhodnost pro cestování s dětmi.

Ocenění proběhlo ve stejnou dobu jako nedávné oznámení společnosti Honda o novinkách u řady Civic, k nimž patří nový motor 1.6 i-DTEC, který bude k dispozici v modelu Civic ke konci tohoto roku, dále nový Civic v provedení „kombi“ a nový Civic Type R v roce 2015. Všechny tyto nové modely jsou určeny pro evropský trh.

Dvě členky poroty Henny Hemmes a Sandy Myhre předaly cenu řediteli divize automobilů Honda Motor Europe panu Toshiaki Konakovi, na stánku Honda na autosalonu v Paříži.

Pan Konaka při přebírání ceny poznamenal: „Toto ocenění vyzdvihuje jedinečný styling exteriéru a praktický interiér, což jsou synonyma modelu Civic a splňují požadavky a přání zákazníků vozidel segmentu C v Evropě.”

Tisková zpráva/-PS-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.