Chevrolet Volt a jeho evropský sourozenec Opel Ampera vyvolali spoustu kontroverze a jejich reálné prodeje zůstaly hluboko za očekáváním výrobce. Ze stejného základu se nyní snaží s větším úspěchem vyjít i Cadillac s luxusním modelem ELR.

V roce 2009 se světu poprvé představil koncept hybridního kupé se jménem Cadillac Converj, letos se odhaluje jeho sériová podoba se jménem ELR. Po designové stránce se novinka snaží co nejvíce držet předlohy, a tak tu máme velmi svěže vypadající dvoudveřový vůz. Nízká linie střechy, velká ramena, obří kola a LED světlomety dodávají automobilu dramatický výraz.

Uvnitř se zákazníci dočkají jen té nejlepší péče, kdy jsou všechny možné povrchy potaženy kůží nebo vykládané kvalitním dekorem. Cadillac si dal opravdu záležet, takže interiéru vládne nezvykle velká dávka luxusu.

 

Co se techniky týče, ta vychází, jak již bylo řečeno výše, z Chevroletu Volt. Cadillac samozřejmě na celém systému zapracoval, aby pro své zákazníky získal přesvědčivější jízdní výkony. Jak se to povedlo, to ověří až první testovací jízdy, my však víme, že přední kola modelu ELR roztáčí stádo 207 koní zabírající silou 400 Nm. Nejedná se o výjimečné hodnoty, a to ani z pohledu hmotnosti, která se pohybuje kolem dvou tun.

Výroba Cadillacu ELR a jeho následný prodej začne ještě v letošním roce. Konkrétní ceny nebyly zatím oznámeny, ale počítá se s cenovkou v rozmezí 55 – 60 tisíc dolarů, což je v přepočtu zhruba 1,0 – 1,14 milionu korun.

-FM-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.