vyhlaseni-Peugeot_Rally_Cup_2020

V Autoklubu proběhlo odložené vyhlášení vítězů Peugeot Rally Cupu 2020

Autor: Josef Pelikán - Zdroj a foto: Peugeot - 27. 4. 2021

Oficiální tečkou za každým ročníkem Peugeot Rally Cupu býval vždy slavnostní večer spojený s vyhlášením výsledků a předáním cen. Ten se však loni vzhledem k vládním opatřením nemohl uskutečnit. Krátce před zahájením pátého pokračování seriálu Peugeot Rally Cup CZ jsme za přísných hygienických podmínek v klubovém domě Autoklubu ČR loňské vítěze vyhlásili.

Vyhlášení výsledků a dekorování vítězů, které se konalo 21. dubna v prostorách Autoklubu, proběhlo v neformální atmosféře za účasti vedení značky Peugeot v ČR, zástupců promotéra a vítězných posádek. „Hlavním důvodem našeho setkání bylo ještě před startem nové sezóny důstojně uzavřít tu uplynulou. Chtěli jsme se setkat s loňskými vítězi, poděkovat jim za účast, předat ceny a popřát hodně štěstí na jejich další cestě. Obě posádky na prvních místech se totiž rozhodly postoupit do vyšší třídy a jezdecky se posunout dál, což je ostatně hlavním smyslem našeho cupu. Vyhlášení vítězů v takto omezeném počtu nás mrzí vzhledem k partnerům, médiím i fanouškům, přesto jsem rád, že jsme akci nakonec uspořádali, a doufám, že se v této sezóně vrátíme k normálnímu slavnostnějšímu formátu za účasti všech zmíněných,“ říká ředitel značky Peugeot v ČR Marco Venturini.

Vítězem čtvrtého ročníku Peugeot Rally Cupu se stala posádka Dominik Stříteský – Ondřej Krajča. Kromě věcných cen a finančních odměn z jednotlivých závodů si za celkové prvenství odvezli 75 000 Kč. „První sezóna s Peugeotem 208 R2 pro nás byla velmi úspěšná. Kromě cupu jsme zvítězili ve třídě šest a po sezóně jsme plánovali pokračování s dvěstěosmičkou. Přišla však velmi lákavá nabídka a do letošního mistrovství jsme vstoupili s vozem specifikace R5. I když byla loňská sezóna zkrácená, přinesla mi hodně zkušeností. Dvěstěosmička je opravdové závodní auto a určitě bych ji doporučil všem jezdcům, kteří se ve své kariéře chtějí posunout dál,“ komentuje svou premiérovou účast v cupu vítězný Dominik Stříteský.

Druhé místo a finanční odměnu ve výši 55 000 Kč vybojovala posádka Jiří Pohlídal – Jan Kubala. Také tato dvojice se letos na úvodní Kowax Valašské rally ValMez představila se speciálem specifikace R5. „V cupu jsme odjeli dvě sezóny a v obou jsme skončili na druhém místě. V roce 2019 jsme vyhráli v hodnocení Autoklub Peugeot Rally Talent, a díky tomu jsem si mohl vyzkoušet i zahraniční soutěž. Na start ve Francii a tamní atmosféru dodnes vzpomínám. Byly to skvělé dva roky. Letošní úvodní podnik jsme odjeli s vozem R5, ale další plány pro tuto sezónu se teprve rýsují,“ říká Jiří Pohlídal.

Po vyrovnaných soubojích skončil na třetím místě Dominik Brož, a to pouze s tříbodovou ztrátou na druhého Pohlídala. Dominik se z našeho setkání nakonec omluvil, takže obdržel gratulace prozatím pouze na dálku.

Čtvrtý ročník seriálu Peugeot Rally Cup CZ je minulostí, ale za necelé dva týdny se naplno rozjede nová sezóna. Páté pokračování přináší velkou změnu v podobě startu nové generace vozu Peugeot 208 Rally4. Fanoušci ale nepřijdou ani o původní variantu R2. A jak dopadne jejich vzájemný souboj? To uvidíme už 7. – 9. května 2021 na 55. ročníku Rallye Šumava Klatovy.

Poháry pro posádky s vozy Peugeot 208 Rally4 se rozjíždějí i v dalších evropských zemích (Francie, Belgie-Lucembursko, Španělsko-Portugalsko, Itálie, Maďarsko). V rámci těchto pohárů nabízí divize Peugeot Sport všem cupovým posádkám s vozem Peugeot 208 Rally4 bezplatnou účast v pohárových soutěžích v ostatních zemích. Můžeme tak očekávat větší účast zahraničních posádek a současně čeští cupoví jezdci budou mít více příležitostí předvést své jezdecké umění i za hranicemi naší republiky.

Štítky: , , , , , ,