Vedle střešních nosičů představuje tažné zařízení nejběžnější alternativu přepravy větších a objemnějších nákladů, jako jsou například jízdní kola. Pro ty jsou na tažná určena speciální nosiče, které se liší značkou, množstvím kol, která jsou schopná pojmout a také samozřejmě kvalitou provedení. Podle čeho se tedy nosiče kol na tažné zařízení vybírají a vyplatí se sledovat pouze cenu?
Mnoho lidí považuje nosiče kol na tažné za nejlepší možnou alternativu pro přepravu kol. Jsou totiž schovaná za autem, takže netrčí do vrchu jako na střeše, to je spojené také s nižším nárůstem spotřeby paliva. Pokud byste se ale řídili jen cenou, co byste za své peníze vlastně dostali? U nosičů kol je totiž hodně důležité zpracování, kvalita materiálů a především jejich bezpečnost.
Některé levné nosiče kol totiž mohou být při prudších manévrech, nečekanému vyhýbání překážkám a také při prudkém brždění, spíše nebezpečné. Správný nosič na kola na tažné by v žádném případě neměl umožnit při prudkém zabrzdění, aby řídítka kol narazila do zadního okna auta. Přesto při nezávislých testech takovýto výsledek některé nosiče měly. Stejně důležité je, aby kola v nosiči dokonale držela. Kolo, které by při jakékoli situaci vypadlo z nosiče na silnici, se okamžitě stává nebezpečným rizikem pro všechny okolo.
Nejlepší je kvalita
Kvalita znamená v otázce nosičů kol především bezpečnost přichycení. S nejlepšími výsledky se standardně setkává severská značka Thule. Její nosiče, tažná zařízení i střešní boxy platí ve všeobecném povědomí lidí za drahé, ale skutečně kvalitní. Naopak v nejhůře v testech německé firmy ADAC, která je svým testováním proslulá, nejhůře v oblasti nosičů kol dopadla značka Mont Blanc, a to jak její nosiče kol na střechu, tak i na tažné zařízení.
Vzhledem k tomu, že se ale nejedná o krátkodobou investici, vyplatí se raději koupit dražší a kvalitnější produkt, s kterým máte jistotu, že i v nečekaných situacích zajistí bezpečnost jízdy a provozu.
PR