skoda-octavia-kompletni-modelova-nabidka

Britský magazín Auto Express každoročně vyhlašuje ta nejlepší auta roku. A letošní podzim není výjimkou. Tentokrát ale můžeme být zase jednou pyšní na vůz, který pochází z našich luhů a hájů. Absolutním vítězem britské ankety je totiž nejnovější generace Škody Octavia. Krom toho vyhrála také mezi rodinnými vozy, přičemž odůvodnění obou vítězství je vlastně zcela logické.

Zjednodušeně řečeno by se dalo říct, že vítězství urvala Škoda Octavia čtvrté generace hlavně díky tomu, že nabízí hodně muziky za málo peněz. Samozřejmě je ten pojem „málo peněz“ z britského pohledu přeci jen jiný než z toho našeho, ale v redakci mají pravdu. Obzvlášť nejnovější generace octavie je technologicky vyspělá, nabízí nespočet motorizací, od benzinových a naftových, přes CNG, až po ty elektrifikované. Podle magazínu Auto Express je to ale verze se spalovacím motorem, která je tolik zaujala. Krom toho dostala škodovka pochvalu i za nabídku výbav, které jsou od těch vlastně úplně obyčejných, až po luxusní Laurin & Klement.

Plusem byl také vnitřní prostor, kterým octavia disponuje. A to hlavně na zadních sedadlech a v zavazadlovém prostoru, což podle britských novinářů ocení hlavně rodiny s dětmi. Další slova chvály mířila na přítomnost pěti USB-C portů, možnost inteligentního ovládání klimatizace nebo možnost využívat moderní komunikační technologie.

Přečtěte si také:  "Spalovací motory nekončí," říká Christian Strube, který šéfuje technickému vývoji v automobilce Škoda

Magazín ale připomněl, že nejde jen o jedno nebo druhé. Jsou to právě kombinace všech atributů, které škoda pro model octavia nabízí, které rozhodovaly o vítězství. Velký důraz byl kladen na komfort, kvalitu konstrukce, variabilitu výbav a verzí a kultivovanost. Výhra octavii připadal proto, že dle Auto Express jde o extrémně variabilní vůz, který umí zaujmout široké spektrum zákazníků.