koncept-Peugeot_9X8-motorsport-Le_Mans_Hypercar

Peugeot Sport začíná spolupracovat s Marelli. Zaměří se na hybridní hnací ústrojí vozu 9X8 Hypercar

Autor: Josef Pelikán - Zdroj a foto: Peugeot -  17. 5. 2022


Divize Peugeot Sport zahájila dlouhodobou spolupráci se společností Marelli, předním světovým dodavatelem pro automobilový průmysl s dlouholetými rozsáhlými zkušenostmi v oblasti motoristického sportu a vysoce výkonných technologií. Toto partnerství je založeno na vývoji nejúčinnějšího elektrického řešení odpovídajícího extrémním požadavkům na výkon, které má hybridní hnací ústrojí vozu Peugeot 9X8 Hypercar.

Společnost Marelli zajišťuje konstrukci a dodávku vysoce výkonného elektromotoru a invertoru, což jsou součástí systému elektrické trakce přední nápravy. Vývoj se zaměřuje na maximalizaci účinnosti a spolehlivosti systému a zároveň na přizpůsobení technologie motoru a invertoru tak, aby byla efektivně využita hmotnost a objem v rozmezí, které tým stanovil.

Přínos společnosti Marelli vychází z jejího know-how v oblasti konstrukce, výroby a nasazení vysoce výkonných hybridních a plně elektrických systémů a ze znalostí v oblasti systémů rekuperace energie a plně elektrických trakčních systémů. Tyto předpoklady společnost Marelli získala z nejvýznamnějších motoristických světových šampionátů.

Závodní Peugeot 9X8 Hybrid Hypercar: zrozen z virtuálního projektu tvořeného 15 267 digitálními soubory

Nově vzniklé partnerství představuje další kapitolu v dlouhé historii spolupráce mezi společnostmi Marelli a Peugeot, a to jak v oblasti motoristického sportu, tak v oblasti výroby automobilů, včetně dodávek elektroniky a telemetrie pro slavné vozy Peugeot 905 a Peugeot 908. Tato další etapa spolupráce si klade za cíl posunout vývoj hnacího ústrojí a mobility směrem k inteligentním řešením elektrifikace.

Na základě partnerství se značkou Peugeot získá společnost Marelli také exkluzivní status „oficiálního partnera Peugeot Sport“, který kromě technologické spolupráce předpokládá také vzájemné výhody v oblasti sponzoringu, brandingu a marketingu. Společnost Marelli připomene legendární vůz Peugeot 905, který v 90. letech vyhrál vytrvalostní závod 24 hodin Le Mans a mistrovství světa sportovních vozů, a bude opět hrdě přítomna se svým logem na kapotě vozu Peugeot 9X8 Hypercar. Logo se objeví také na závodních kombinézách jezdců, na týmovém oblečení, na oficiálních partnerských plochách a dalších komunikačních nástrojích.

„Jsme rádi, že můžeme společnost Marelli přivítat na palubě projektu Peugeot 9X8,“ prohlásil Olivier Janssonie. „S Marelli spolupracujeme již mnoho let a naše týmy spojuje stejná vášeň a touha dovést naše projekty k dokonalosti. Tento projekt je fantastickou příležitostí spojit naše dovednosti a společně navrhnout, otestovat a na závodní dráze použít nový inovativní a výkonný elektromotor, který zajistí vozu 9X8 úspěch.“

PEUGEOT_9X8_HYBRID_HYPERCAR-3

„Z této nové spolupráce s Peugeot Sport jsme nadšení,“ uvedl Riccardo De Filippi, šéf Marelli Motorsport. „Máme za sebou již dlouhou a slavnou tradici spolupráce v historii vytrvalostních závodů a společně sdílíme velké dědictví a technickou tradici v motoristických soutěžích. Opět jsme spojili všechny naše schopnosti, abychom trvale udržitelným způsobem posunuli výkon tak jedinečného a extrémního vozu až na hranici možností, a to s využitím nejpokročilejší technologie elektrického pohonu Marelli.“

Štítky: , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *