tesla model 3

Nejprodávanějším autem světa bude Tesla Model Y, myslí si Elon Musk

Autor: Radim Plachý - Zdroj: InsideEV’S - Foto: Tesla Motors - 11. 8. 2022


Elektromobily Tesla jsou mezi zákazníky úspěšné, pořizuje si je spousta fanoušků elektromobility. Umísťují se i vysoko v prodejních žebříčcích. Elon Musk věří, že už brzy se Tesla Model Y stane nejprodávanějším autem (nikoliv pouze elektromobilem) na světě.

Tesla Model Y je aktuálně jednoznačně nejprodávanějším elektrickým crossoverem na světě, ale to by se prý mělo ještě změnit. Už v roce 2021 se dostala do absolutní TOP 20 prodeje automobilů světa, když skončila na 19. místě. Predikce Love Car Industry po tomto loňském úspěchu předpověděla, že Tesla Model Y se letos dostane dokonce do TOP 5 nejprodávanějších aut světa a přeskočí tak sedan Tesla Model 3, který už loni skončil v TOP10.

Přečtěte si také:  Peugeot představuje nové elektromobily E-308 a kombi E-308 SW. Dojezd mají přes 400 km

Velké úspěchy předpovídá Modelu Y ale samotný šéf americké značky. Ten měl totiž podle magazínu InsideEV’S během nedávného výročního zasedání akcionářů automobilky Tesla Motors mluvit o tom, že se tohle auto stane tím vůbec nejprodávanějším na světě a na trůnu vystřídá Toyotu Corolla. Nebude to mít ale vůbec jednoduché, vždyť jen modelu Corolla prodala Toyota asi 1,15 milionu kusů, zatímco všech elektromobilů Tesla si našlo zákaznika jen 936 tisíc. Už letos to má být ale 1,3 milionu aut, k čemuž má přispět i Gigafactory v Berlíně, kde jsou vyráběny právě modely Model Y a Model 3.

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek