Červencová akce zaměřená na dálniční známky se celníkům vyplatila. Na pokutách vybrali více než 1,5 milionu

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Celní správa -  8. 8. 2023


Řidiči jsou nepoučitelní. V řadě diskuzích jsme zaznamenali zaručené rady, které se týkají jízdy bez dálničních známek. Podle některých diskutujících je jízda bez známky od doby, kdy jsou elektronické vlastně v pohodě, protože policisté a celníci nemají fyzicky co kontrolovat. Jenomže to je velký omyl. Těm, kteří dohlíží na to, zda řidiči mají dálniční známku zaplacenou, stačí pár kliknutí v počítači. A ani vás kvůli kontrole nemusí zastavit.

A takových kontrol proběhlo v červenci po celém Česku hned několik. Během celého měsíce celní správa řešila 929 řidičů bez zaplacené známky, kterým uložila pokuty ve výši 1,66 milionu korun.

„V rámci celorepublikové kontrolní akce celníci zjistili, že z 56,7 % vyrážejí na cesty bez elektronické dálniční známky cizinci. Z celkového počtu zjištěných porušení (929) celníci odhalili 527 zahraničních a 402 českých řidičů, kteří se pohybovali po zpoplatněné komunikaci bez platné dálniční známky. Uložili tedy na místě řidičům pokuty v celkové výši 1 659 100 Kč a dva případy postoupili do správního řízení,“ popsala tisková mluvčí celní správy Hana Prudičová.

Nejčastěji řidiče bez známky celníci řešili ve středočeském kraji (147) a na Vysočině (135). Vysoká čísla zaznamenali také v Olomouckém kraji (94) a Královéhradeckém kraji (89). Oproti loňskému červenci eviduje celní správa nárůst řidičů bez platné elektronické dálniční známky o 35 %.

Štítky: , , , , ,

1 názor na “Červencová akce zaměřená na dálniční známky se celníkům vyplatila. Na pokutách vybrali více než 1,5 milionu”

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *