Dnešní tuningový svět je tak trochu nuda, je to všechno tak nějak “nastejno”. Všechna auta jsou dokonale naleštěná, všechna mají drahá a často velká kola a všechna mají až extrémně snížený podvozek. A tím to končí. Je pravdou, že některým vozům právě takový styl sluší, jen by to chtělo trochu rozmanitosti, nemyslíte?

Následující úprava Volkswagenu Tiguan tak jde s módou ruku v ruce, jen tu naleštěnou karoserii majitel vyměnil za matně zelenou fólii. Majitele sice neznáme, ale duchovním otcem úpravy je americká společnost RADI8, která se specializuje na zakázkové návrhy kol. Kola, která byla pro Tiguan vybrána, se jmenují R8CM9, přičemž je společnost nabízí s průměrem 20 a 21 palců. Aby autu seděly, jak nejlépe mohou, přibyl také vzduchový podvozek.

Matné fólie jsou v kurzu už nějakou dobu, ale nutno dodat, že pro Tiguan R-Line to byla dobrá volba. Kromě zelené fólie totiž karoserie nabídne ještě řadu doplňků v černém lesklém provedení, což spolu příjemně ladí. Jako celek je to vcelku povedené a vkusné, jen nám vlastně uniká důvod té oblíbenosti snižování SUV a crossoverů.