solid-gold-ford-gt-01

Skvělý vánoční dárek! Přihoďte si v aukci na Ford GT z pravého zlata

Autor: Pavel Srp - 29. 11. 2018

Je před vánoci, ideální čas na nákup dárků. Skoro každý milovník aut má rád i automobilové modely. A na prodej je jeden vážně exkluzivní, jen za něj budete muset dát v přepočtu několik set tisíc korun. Je ale celý ze zlata!

Jde o model Ford GT v měřítku 1:25. To znamená, že na délku měří přibližně 18,5 centimetru, široký je 8,3 centimetru a váží 1,5 kilogramu. Model je vyroben z dvoubarevného 18karátového zlata. Z toho jsou vyrobeny jak díly karoserie, tak i interiér nebo i takové detaily jako registrační značka na zádi. Jediné, co z tohoto drahého kovu není, jsou kola (i když jsou alespoň pozlacená) a pneumatiky.

Stav modelu je prý velmi dobrý, odřený je jen minimálně. Největší poškození jsou v místech, kde se při otevření dveří třou o sebe materiály. K modelu je i vitrína, která měla původně i otočný podstavec, ten už prý ale nefunguje. Funguje však osvětlení vitríny.

Model si můžete koupit v aukci s on-line přihazováním. Startovní nabídka je 24 tisíc amerických dolarů. Očekává se, že model bude vydražen za částku mezi 30 a 40 tisíci dolary. Model se prodává „bez rezervy“, takže bude prodán za jakoukoliv vydraženou částku. Jde prý o jediný takový zlatý model na světě. Přihazovat můžete až do pondělí 3. prosince 2018 do 17°° hodin ZDE.

Štítky: , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru