ŠKODA obsadila v Irské rally kompletní podium

Autor: Pavel Srp - 7. 4. 2012

ŠKODA pokračuje ve výkonech z počátku roku a i ve třetím podniku IRC letos dominovala. Po dvou „double“ získala na irských tratích dokonce kompletní podium. Pro premiérové vítězství si v letošní sezoně dojela finská posádka Juho Hänninen/Mikko Markkula hájící barvy továrního týmu ŠKODA Motorsport. ŠKODA si upevnila svou vedoucí pozici v hodnocení značek IRC. Mezi jezdci je nadále první Andreas Mikkelsen s Fabií Super 2000.

Irská rally byla letos součástí šampionátu IRC poprvé v historii. Náročná asfaltová soutěž s úzkými hrbolatými cestami přinesla od počátku napínavý souboj dvou pilotů na továrně připravených vozech Fabia Super 2000 a posledních dvou šampionů IRC – Juho Hänninena a Andrease Mikkelsena. Oba se přetahovali o vteřinky až do 12. rychlostní zkoušky, kdy Mikkelsen chyboval a díky ztrátě přišel o naději na celkové vítězství. Do té doby byl rozdíl mezi oběma piloty pouhých 2.3 sekundy. Hänninen si pak svůj letošní premiérový triumf již s přehledem pohlídal. Třetí skončil týmový kolega Jan Kopecký, který ve svém čtvrtém startu našel letos poprvé přemožitele. Všichni tři jezdci se letos podělili o vítězství v dosavadních třech letošních soutěžích IRC.

Michal Hrabánek, šéf týmu ŠKODA Motorsport: „Dosáhli jsme výborného výsledku a odjíždíme z této soutěže spokojení. Upevnili jsme si vedení v hodnocení výrobců IRC, což je pro nás v letošním roce priorita.“

Juho Hänninen: „Skvělé vítězství, díky Andreasovi to byl výborný závod. Celý víkend jsme drželi vysokou rychlost. Na vítězství jsme s Mikkem čekali již dlouho a hodně se z něj těšíme.“

Jan Kopecký: „Podmínky byly zejména v pátek obtížné, nezachytili jsme počáteční tempo Juha s Andreasem a pak už nemělo smysl se s nimi honit a riskovat. Oba jeli skvěle, pro nás to byla výborná zkušenost.“

Šampionát IRC pokračuje čtvrtou soutěží 10. – 12. května na Korsice.