[Not a valid template]

Sébastien Ogier podepsal jako první oficiální jezdec smlouvu s továrním týmem Volkswagen pro mistrovství světa v rallye FIA WRC (World Rally Championship). Sedmadvacetiletý Francouz a jeho spolujezdec Julien Ingrassia (31) se s okamžitou platností stali členy týmu Volkswagen Motorsport. Ogier, který se umístil v letošním ročníku WRC na celkovém třetím místě, přispěje významným způsobem k vývoji soutěžního vozu Polo R WRC, s nímž Volkswagen vstoupí v roce 2013 do mistrovství světa v rallye.

„Volkswagen je jedničkou v Evropě a brzy se stane také jedničkou v celosvětovém měřítku,“ prohlásil energický Sébastien Ogier po svém příjezdu do Hannoveru. „Jsem si jistý, že jejich cílem je získat ve WRC mistrovský titul. A jsem šťastný, že budu součástí těchto snah hned od samého začátku.“ Ogierův spolujezdec Julien Ingrassia sebevědomě zdůraznil: „Těšíme se na tým s bojovným duchem a odhodláním zvítězit. Možné je všechno!“

„Jsem velmi šťastný, že k nám do týmu přišli Sébastian Ogier a Julien Ingrassia,“ říká Dr. Ulrich Hackenberg, člen představenstva značky Volkswagen odpovědný za vývoj. „Oba jsou důležitými kameny mozaiky reprezentující naší snahu o vybudování úspěšného týmu v mistrovství světa v rallye. Je to také znamení důvěry v náš tým, když se tak silná dvojice rozhodne pro nový tým ve WRC, který je stále ve fázi vývoje.“ Kris Nissen, ředitel oddělení Volkswagen Motorsport, k tomu dodává: „Jsme hrdí na to, že se tak úspěšná a rychlá posádka, jako je Sébastian Ogier a jeho spolujezdec Julien Ingrassia, rozhodla pro tým značky Volkswagen. Úkol postavit pro ni konkurenceschopné Polo R WRC v co nejkratším čase se stane další motivací pro náš tým. Těšíme se na spolupráci s oběma novými členy našeho týmu a doufáme, že v budoucnosti z ní vzejde mnoho vítězství a titulů.“

Na vyjednávání o smlouvě se podílel také legendární soutěžní jezdec Carlos Sainz, který přispívá k úspěšné realizaci projektu WRC 2013 jako odborný poradce týmu Volkswagen. „Pro mě patří Sébastien mezi tři nejlepší jezdce na světě,“ chválí novou posilu dvojnásobný mistr světa v rallye (1990, 1992) a vítěz Rallye Dakar 2010. Francouz, který byl v roce 2008 mistrem světa ve třídě Junior WRC a třetí v hlavní kategorii WRC 2011, je považován za jednoho z nejlepších jezdců na světě. Mnoho odborníků vidí v tomto soutěžním jezdci, který je také licencovaným lyžařským instruktorem, budoucího mistra světa. V uplynulé sezoně vyhrál pět soutěží, tedy stejný počet jako pozdější mistr světa Sébastien Loeb. Poprvé vystoupal na nejvyšší místo na stupních vítězů v roce 2010 v Portugalsku a dosud byl úspěšný v sedmi podnicích WRC.

Ogier se představí poprvé jako tovární jezdec týmu Volkswagen na akci Race Of Champions v Düsseldorfu ve dnech 3. a 4. prosince, kde poměří své síly s dalším „super Sebastiánem“ z Formule 1.

Životopis, Sébastien Ogier:
Datum a místo narození: 17. prosince 1983 v Gapu, Hautes Alpes (Francie)
Výška: 1,81 m
Hmotnost: 75 kg
Povolání: lyžařský instruktor

Úspěchy:
2008 – mistr světa ve třídě Junior WRC
2010 – první vítězství v Rallye Portugalsko
45 startů v soutěžích, 7 vítězství, 14 umístění na stupních vítězů

Životopis, Julien Ingrassia:
Datum a místo narození: 26. listopadu 1979 v Aix-en-Provence (Francie)
Výška: 1,83 m
Hmotnost: 72 kg
Povolání: podnikatel

Úspěchy:
2008 – mistr světa ve třídě Junior WRC
2010 – první vítězství v Rallye Portugalsko
45 startů v soutěžích, 7 vítězství, 14 umístění na stupních vítězů

Tisková zpráva/-PS-