Racing Day Klubu Sportovních Aut na okruhu v Mostě – velká fotogalerie + video

Autor: Pavel Srp - 3. 7. 2012

Ve čtvrtek 28.června se na závodním okruhu v Mostě sešli členové Klubu Sportovních Aut , aby si společně zazávodili při Racing Day, v rámci kterého byl navíc vyhlášen speciální závod Porsche Carrera CUP.

Do tohoto závodu se mohli přihlásit všichni majitelé vozů Porsche 911 GT3 – ať už jde o obyčejné GT3, nebo RS (včetně 3,8 i 4,0) nebo speciálních CUP verzí. Během dopoledne byl pro závodníky připraven okruh k tréninkovým jízdám a jejich nejrychlejší čas byl brán jako kvalifikační čas pro odpolední závod.

Samozřejmostí však byla také možnost účasti ostatních členů Klubu Sportovních Aut. Dorazili například s vozy SRT Viper, Audi RS6, Audi RS4, Renault Mégane R.S., Ferrari F430, Maserati Coupé, Porsche Boxster nebo Cayman, několik generací BMW M3, včetně verze E46 M3 CSL, Lotus Elise, Nissan GT-R, Mitsubishi Lancer Evolution, Subaru Impreza STI, BMW Z3 Roadster, KTM X-BOW a mnoho dalších.

Závodní den se bohužel neobešel bez kolizí. Při jedné z jízd se řidiči Audi RS4 kombi na studených pneumatikách smekla záď a jeho auto skončilo přední částí ve svodidlech, od kterých se odrazilo a skončilo s polámaným kolem a zcela zdemolovaným předkem na trati. Kvůli tomuto incidentu a neschopnosti personálu mosteckého okruhu při odklízení auta byla trať skoro na dvě hodiny mimo provoz. Jen cca 45 minut trvalo než se poradili, jak vlastně auto na odtahovku naložit, aby pak zjistili, že rameno těžkou Audi neunese a bude se muset na vlek natáhnout. Prostě děs a hrůza, pro všechny závodníky zbytečné zdržení a pro mostecký okruh pořádná ostuda!

Podívejte se na velkou fotogalerii a zkuste nasát atmosféru brutálního kvílení pneumatik, burácení motorů, adrenalinu a jezdeckého umění…