Skoda_Fabia_RS_Rally2-zavod

Nová Škoda Fabia RS Rally2 s Andreasem Mikkelsenem za volantem na svém prvním závodě zvítězila

Autor: Josef Pelikán - Zdroj a foto: Škoda - 7. 11. 2022

Nová generace rallyového speciálu z Mladé Boleslavi Škoda Fabia RS Rally2 s Norem Andreasem Mikkelsenem za volantem a Torsteinem Eriksenem na sedadle spolujezdce dokončila německou Lausitz-Rallye přesvědčivým vítězstvím.

Vůbec první zákaznický vůz Škoda Fabia RS Rally2 opustil haly Škoda Motorsport a putoval do týmu Toksport WRT. Tento německý tým obvykle přihlašuje vozy Škoda do kategorie WRC2 FIA Mistrovství světa v rally. Nasazení nové generace do své závodní flotily ale naplánoval jako pomyslný rozšířený shadedown na Lausitz-Rallye, která je jednou z nejnáročnějších šotolinových soutěží ve střední Evropě. A zcela nový vůz Škoda Fabia RS Rally2 zde splnil svůj úkol. Úřadující mistr světa kategorie WRC2 Andreas Mikkelsen se spolujezdcem Torsteinem Eriksenem vyhráli jednodenní soutěž s náskokem více než 20 sekund.

„První rally pro nový vůz Škoda Fabia RS Rally2 je za námi. Andreas s Torsteinem zvítězili a toto vítězství je pro Škoda Motorsport opravdu zaslouženým výsledkem. Chci poděkovat všem členům našeho týmu a všem lidem, kteří nás podporují,“ řekl Michal Hrabánek, šéf Škoda Motorsport.

Andreas Mikkelsen si pochvaloval nově vyvinutý speciál pro skupinu Rally2 z Mladé Boleslavi. „Prožili jsme skvělý den. Škoda Fabia RS Rally2 byla úžasná,“ řekl po oslavě vítězství. „Když jedete rally, je to vždycky jiné než při testování. Během soutěže jsme udělali několik změn a auto díky nim bylo stále lepší a lepší. Je samozřejmě výjimečné vybojovat vůbec první vítězství pro vůz Škoda Fabia RS Rally2.“ Šéf týmu Toksport WRT Serkan Duru se ale již díval více dopředu: „Na tomto vítězství budeme stavět budoucnost.“

Skoda_Fabia_RS_Rally2-podium

Lausitz-Rallye, která se počítá jako závěrečný podnik European Rally Trophy (ER) 2022, se jela na obslužných komunikacích bývalých nebo dokonce stále aktivních povrchových dolů na hnědé uhlí v blízkosti německo-polských hranic. Vydatné deště ve dnech před startem přinesly spoustu stojaté vody, díky níž byly rychlostní zkoušky extrémně měkké, což mělo za následek vytvoření hlubokých kolejí v průběhu soutěže. Zejména zákaznické týmy Škoda Motorsport však tuto výzvu ustály. Kromě celkového vítězství nového vozu Škoda Fabia RS Rally2 se čtyři vozy Škoda Fabia Rally2 evo a Škoda Fabia Rally2 umístily v první desítce.

Nejlépe z nich dojel Eurosol Racing Team. Loňští vítězové, několikanásobný mistr Německa Matthias Kahle se spolujezdcem Christianem Dörrem, vystoupili na stupně vítězů jako třetí celkově, následováni českou posádkou Adam Březík/Ondřej Krajča z týmu Samohýl Škoda Team a Estonci Raulem Jeetsem/Andrusem Toomem z týmu Sports Racing Technology.