vystava-techniky-zachrannych-slozek-a-vojska-2018-praha-letna

Na pražské Letné je až do zítra výstava současné i historické techniky IZS a Armády

Od Pavel Srp | 27. 10. 2018 0

Tento víkend vrcholí oslavy stého výročí založené Československa, týká se toho i několik motoristických akcí. Kromě výstavy oslavující přímo československý motorismus, která se bude konat v neděli v centru Prahy, je to také výstava techniky IZS a Armády ČR.

Ta se od včerejšího rána koná na letenské pláni v Praze a vojáci, záchranáři, policisté, hasiči a strážníci zde staticky ukazují to, čím vykonávají svoji službu. Je tu k vidění nejen aktuální technika, ale i ta historická. Celkem je tu vystaveno více než 150 kusů všemožné techniky.

Pokud na letenskou pláň vyrazíte, pak vězte, že vstup je zdarma, ale do areálu není možné vnášet žádné zbraně. Na vstupu si vás vojáci zkontrolují. Výstava otevírá své brány každý den do 18 hodin (v neděli otevírá od 8°°).

Pro návštěvníky je připravená také tzv. klidová zóna, v níž bude možné prozkoumat náborové a jiné prezentační stánky všech zúčastněných složek, tedy státní i městské policie, zdravotnické záchranné služby, hasičského záchranného sboru, ale i armády české republiky. Připravena je tu ale také výstava fotografií z působení českých vojáků na zahraničních misích.