Prohlédněte si vedle sebe “klasické” Mini a Mini Coupé! Mini Coupé vzniklo, aby vyplnilo chybějící skulinku v nabídce této značky. Po klasickém Mini následovalo Mini Cabrio, Mini Clubman a Mini Countryman. Tím měla automobilka obsazené téměř všechny třídy na trhu, jedna ji však stále scházela. Nezbývalo nic jiného, než “vymyslet” Coupé….

Již vymyšlené Coupé jsem poprvé viděl na letošním autosalonu ve Frankfurtu a zaujalo mě na první pohled. Zepředu do rodiny Mini zapadne beze zbytku, z boku a zezadu už méně, ovšem stále na první pohled poznáte do jaké rodiny toto auto patří. Coupé má celkově sportovněji laděnou karoserii než všechny ostatní modely, ale díky tomu vás nejspíše (ať už mile nebo nemile, to je na vás) překvapí, že se do něj vejdete jen vy a váš protějšek. Nabízí se totiž jen ve dvoumístném provedení – zadní sedadla chybí. Ovšem máte-li pejska, nevěšte hlavu. Vejde se pohodlně do kufru i se zavazadly. Zavazadlový prostor pojme až 280 litrů nákladu!

Mini Coupé si můžete vybrat se zážehovými i vznětovými motory s výkony od 90kW až do 155kW, takže se za volantem rozhodně nebudete nudit. Vzhledem k tomu, že se jedná o Mini, jeho jízdní vlastnosti budou hodně podobné motokáře a budete si moci dovolit opravdu rychlé průjezdy zatáčkami i nízký průlet na dálnici, kde zapůsobíte i díky automaticky vysouvatelnému (od 80km/h) zadnímu spoileru.

A teď za kolik toto všechno může být vaše? Nejlevnější Mini Coupé (benzínová atmosférická 1,6, 90kW) pořídíte za 517 500 Kč s DPH a nejdražsí (Mini John Cooper Works Coupé) za 785 000 Kč s DPH.

-PS-