Jen před několika málo dny řešila pražská policie divoký konflikt mezi agresivním cyklistou, který se chtěl prát, a řidičem auta. Vše začalo nehodou na křižovatce ulic Dukelských hrdinů a Milady Horákové. Cyklista tvrdil, že do něj zezadu vrazil řidič osobního auta, přičemž si o svou vlastní šlapku zranil nohu. Takto to působí jako městská nehoda cyklisty a řidiče, kdy je jistě chyba na straně šoféra auta. Jenomže to je celé trochu jinak.

Dle všeho se cyklista v provozu motal a překážel, takže na něj řidič už před křižovatkou několikrát zatroubil. Po nárazu si to tedy cyklista šel s řidičem vyřídit. Dále vysvětluje Irena Seifertová, tisková mluvčí pražské městské policie: „Řidič hlídce uvedl, že při rozjezdu na zelenou uslyšel ránu a vpravo od vozidla uviděl ležet cyklistu. K nehodě se zraněním byla přivolána státní policie, ale 45letý cyklista si sbalil své věci, nasedl na kolo, na výzvy strážníků k setrvání na místě reagoval vulgárně a pokusil se ujet. Pomocí hmatů a chvatů ho hlídka svedla na zem a použila proti němu slzotvorný prostředek. Protože stále kladl aktivní odpor a na opakované výzvy ke zklidnění nereagoval, byla mu nasazena pouta. Vzhledem k jeho zranění při dopravní nehodě a k použití slzotvorného prostředku byli na místo přivoláni záchranáři, kteří požádali strážníky o asistenci při převozu muže do nemocnice. Jeho přestupkové jednání bylo řešeno blokovou pokutou.“

Polovina všech, kteří zemřou na českých silnicích, jsou chodci či cyklisté

Karma byla překvapivě rychlá

Problematické cyklisty ale nemáme jen u nás. Pousmáníhodný případ agresivních cyklistů, kteří na své chování rychle dojeli, a to doslova, se před pár dny stal i v Americe.

Na záznamu je zachycena jízda řidiče auta, který na silnici narazil na trojici cyklistů. Chybí záznam zvuku, ale v komentářích na youtube se objevilo vysvětlení, které říká, že řidič na cyklisty z auta zakřičel něco v tom smyslu, že mají dávat při jízdě větší pozor a neroztahovat se do silnice.

Jenomže to neměl dělat. Cyklisté mu prý sprostě odvděčili, ať si všímá svého. Po pár dalších metrech řidič zastavil v odstavném pruhu a čekal, že si popovídají. Místo toho kolem něj cyklisté projeli, sprostě nadávali a zvládli ukázat, že je řidič jednička. Ve stylu pana Kalouska…

Přečtěte si také:  „S tradicí do budoucnosti“ je nová výstava ve Škoda Muzeu. Oslavuje 125leté výročí značky

Jenomže, pak to přišlo. Dva z nich se neustále otáčeli na řidiče auta a pokřikovali, ale právě proto přestali dávat pozor na cestu. O chvíli později se oba srazili a skončili na zemi. Nejen, že si pošramotili ego a odnesli si z nehody pár šrámů, ale zničili si i kola. A přitom stačilo jediné. Nic neřešit a všímat si svého.