Společnost Porsche Česká republika, dovozce automobilů Volkswagen, Audi a SEAT, bude před Vánoci nadělovat. Nadaci rozvoje občanské společnosti (NROS), která společně s Českou televizí pořádá dobročinnou sbírku „Pomozte dětem“, věnuje Volkswagen Move up! v hodnotě přesahující 300 tisíc korun.

„Společenská odpovědnost je pevnou součástí naší firemní kultury. V předvánočním čase jsme se proto rozhodli podpořit nadaci, která svojí dlouholetou činností pro rozvoj občanské společnosti a neziskového sektoru v naší zemi dosáhla všeobecného uznání,“ říká Josef Roider, generální ředitel společnosti Porsche Česká republika.

„Protože si uvědomujeme, že nadace dbá na hospodárné využití svých prostředků, shodli jsme se při výběru co nejvhodnější motorizace s jejími zástupci na hospodárném modelu Move up! poháněném stlačeným zemním plynem, který dosahuje průměrné spotřeby pouze 2,9 kg plynu na 100 kilometrů,“ dodává Josef Roider.

 

Bílý Volkswagen Move up! a „žluté kuře“ se díky využití fotografie z předání vozu zástupcům Nadace zároveň stanou hlavním motivem novoročního přání společnosti Porsche Česká republika.

O Nadaci rozvoje občanské společnosti

Nadace existuje od roku 1998 a od té doby nashromáždila pro různé dobročinné projekty přes 178 milionů korun, které využila pro pomoc více než 180 tisícům dětí v České republice. Její nejznámější aktivitou, na níž spolupracuje s Českou televizí, je projekt Pomozte dětem, jehož maskotem je známé „žluté kuře“. Hlavním cílem tohoto projektu je umožnit přímou a účinnou pomoc ohroženým a znevýhodněným dětem do 18 let v celé České republice.

Tisková zpráva/-PS-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.