Zlínské Barum rally vládnou vozy ŠKODA Fabia Super 2000

Autor: Pavel Srp - 1. 9. 2012

Barum Czech Rally Zlín kralují po první etapě vozy ŠKODA Fabia Super 2000. První tři pozice drží piloti továrních Fabií Super 2000 v pořadí Hänninen – Kopecký – Mikkelsen. Na čtvrté a páté pozici jedou zatím jezdci na privátních vozech Fabia Super 2000 – Tomáš Kostka a Roman Kresta. Po celou první etapu bylo rozhodujícím faktorem počasí.

Barum rally přichystá každoročně svým účastníkům pravidelné vrtochy počasí. Soutěž v okolí Zlína ukázala, jak zrádná umí být, již v páteční městské ´superspeciálce´. Tu vyhrál Václav Pech na voze Mini Cooper a skončil v ní jeden z favoritů celé soutěže Pavel Valoušek na Peugeotu. Volba správného obutí byla rozhodující po celý sobotní den, tratě byly v nepravidelných intervalech zkrápěny deštěm a tak se po celý den střídaly úseky s mokrým a suchým povrchem. Ve vedení se střídal Hänninen s Mikkelsenem, v odpolední části se přidal i Jan Kopecký, který je po sobotě o 11 sekund za vedoucím Hänninenem. Třetí Mikkelsen ztrácí dalších 18 vteřin.

Juho Hänninen: „Opět se ukazuje, jak je Barum rally zrádná a těžká soutěž. Volba pneumatik byla dnes rozhodující. Podali jsme koncentrovaný výkon, ale zítra nás čeká úplně nový den.“

Jan Kopecký: „Bylo to dnes jako na houpačce, počasí si s námi hodně zahrávalo. I to ale dělá tuto soutěž tak výjimečnou. Ještě zdaleka není nic rozhodnuto, v neděli čekáme tuhý boj.“

Barum Czech Rally Zlín, jež je součástí hned trojice šampionátů – IRC, ME a českého mistrovství, pokračuje v neděli závěrečnými šesti rychlostními zkouškami o celkové délce 112 kilometrů. Soutěž zažívá svou premiéru – je přenášena živě na televizní stanici Eurosport a českém sportovním kanálu ČT4.