Maďarský soukromý tým Zengő Motorsport dnes potvrdil, že do dvou sezón šampionátu cestovních vozů FIA World Touring Car Championship (WTCC) vstoupí s vozem Honda Civic WTCC. Pilotovat jej bude maďarský jezdec Norbert Michelisz.

William De Braekeleer, manažer pro motoristický sport v Honda Motor Europe Ltd., k tomu uvedl: „Vždy jsme usilovali o to, aby byl Civic WTCC dostupný i pro soukromé týmy. Proto nás dnešní oznámení velmi potěšilo.“

 

„Zengő Motorsport je vysoce profesionální tým a Norbert Michelisz je respektovaný a talentovaný jezdec. Jsme jejich volbou a důvěrou, kterou v Civic WTCC vkládají, velmi poctěni. Jsme také potěšeni, že můžeme s takto významným hráčem počítat v boji o titul mezi značkami, a zároveň jim chceme poskytnout co nejlepší podmínky pro dosažení jejich vlastních cílů. Toto rozhodnutí samozřejmě znamená i další výzvu pro náš vlastní tovární tým, ale o tom celý motoristický sport je!“ A ještě dodal: „Zengő Motorsport byl první z mnoha týmů zevnitř i mimo WTCC, který o Civic WTCC projevil zájem. Přestože bychom chtěli v budoucnu svůj vůz nabídnout i dalším týmům, v současnosti jsme se rozhodli omezit spolupráci pouze na jeden soukromý tým.“

Zoltán Zengő, ředitel týmu, k tomu uvedl: „Ve značce Honda jsme získali skvělého partnera pro splnění našich nových cílů – konkrétně pro účast ve světovém šampionátu.“

„Rád bych poděkoval maďarskému zastoupení Hondy za jejich podporu, a také všem členům mého týmu, na které jsem velmi hrdý. Mým úkolem je pomoci Norbertu Micheliszovi rozvíjet jeho talent a poskytnout mu k tomu co nejlepší vybavení, protože usedne-li skvělý jezdec do skvělého vozu, mohou se dít zázraky. Proto jsme se rozhodli pro značku Honda a nyní je skvělý okamžik nastoupit do jejich „Šinkansenu“. Jsme poctěni tím, že někde v Japonsku a v Itálii se vyrábí naprosto špičkový závodní vůz, který je určen pro nás, zejména pak pro Norberta.“

Budapešťský tým Zengő Motorsport byl založen v roce 1990 jeho ředitelem Zoltánem Zengő a stal se z něj jeden z nejvýznamnějších maďarských týmů v oblasti motoristického sportu.

Norbert Michelisz je vedoucím jezdcem Zengő Motorsport a tým jej podporuje již od roku 2006. V roce 2008 se stal prvním maďarským jezdcem v moderní historii, který se zapojil do WTCC. V roce 2010, kdy absolvoval svou první kompletní sezónu, ve své třídě získal titul pro nejlepšího nováčka Rookie Challenge. Loňský rok přinesl Micheliszovi další úspěch, neboť získal vítězství na Hungaroringu a dosáhl celkového prvenství v soutěži Yokohama Driver’s Trophy.

Firma J.A.S Motorsport vyrobí pro tým vůz podle stejných specifikací, jako vozy Civic WTCC pro tovární tým Honda. Vůz bude poháněn na míru vytvořeným 1,6litrovým přeplňovaným čtyřválcovým benzínovým motorem s přímým vstřikováním paliva HR-412 E vyvinutým divizí Honda R&D. Podporu v závodech bude poskytovat firma Mugen.

Tovární tým Honda Racing Team JAS vstoupí v roce 2013 do poháru FIA World Touring Car Championship se dvěma vozy pilotovanými Gabriele Tarquinim a Tiagem Monteirem.

Honda Racing Team JAS se s vozem Civic WTCC zúčastnil posledních tří závodů ročníku 2012, ve kterém Monteiro v listopadu v Macau dosáhl prvního umístění na stupních vítězů.

Tisková zpráva/-PS-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.