Závodní speciál Hyundai i20 R5 sbírá první vavříny v evropských rally

Autor: Tisková zpráva - 17. 5. 2017

Nová generace Hyundai i20 R5 má na kontě první vítězství v mezinárodní soutěži. Získal ho jezdec Giandomenico Basso v prvním kole letošního seriálu Tour European Rally (TER) v rumunské Transilvania Rally.

Italský národní šampión a bývalý držitel titulů v Evropském mistrovství v rallye (ERC) a Intercontinental Rally Challenge se letos zaměřuje právě na seriál TER za volantem modelu Hyundai i20 R5. A hned první podnik sezóny se mu společně se spolujezdcem Lorenzem Granaiem podařilo ovládnout, když vyhráli devět ze čtrnácti rychlostních zkoušek a s více než minutovým náskokem zajistili svému týmu BRC vítězství.

Při rallye v rumunské Kluži nebyl italský jezdec Basso jediným, kdo startoval s novou generací modelu Hyundai i20 R5 z produkce Hyundai Motorsport. V rámci domácího národního mistrovství se představila i dvojice rumunských jezdců Sorin Badea a Botond Csomortáni, kteří obsadili celkově deváté místo. V národním mistrovství dojeli na páté pozici.

Další jezdci v nové generaci Hyundai i20 R5 se účastnili druhého kola letošního evropského šampionátu v rallye ERC na Kanárských ostrovech. Španělé Ivan Ares a Surhayen Pernía se mezi silnou konkurencí rozhodně neztratili a druhý jmenovaný si nakonec dojel pro solidní osmé místo. Ares dokončil rallye za volantem modelu i20 R5 na fantastickém čtvrtém místě a jen těsně (o 11 vteřin) mu uniklo umístění na pódiu.

Na čtvrtou příčku dosáhl také jezdec Daniel Šaškin při svém debutu v nové generaci i20 R5 v rámci Rally Opatija v Chorvatsku. Společně se spolujezdcem Sašou Bittermannem předvedli reprezentanti italského týmu Friulmotor výbornou jízdu, jejímž výsledkem bylo umístění v nejlepší pětce.

„Byl to velmi úspěšný víkend pro majitele nové generace modelu i20 R5. Ve všech rallye, kde startovala, dosáhla na výborné výsledky. Viděli jsme první vítězství v rámci mezinárodní akce pro italského jezdce Giandomenica Basso z týmu BRC a zaznamenali jsme velmi přesvědčivý výsledek na evropském mistrovství na Kanárských ostrovech. S naším vlastním týmem jsme v loňské sezóně vyhráli Rallye du Var a je skvělé vidět, že se daří i našim zákazníkům a že speciál i20 R5 má vynikající výkonnost, která jim zajistí výborné výsledky,“ uvedl ředitel zákaznického oddělení Hyundai Motorsport Andrea Adamo.

Štítky: , , , , , , , , , , , , , , , ,