Jako již tradičně se první prosincový víkend uskutečnil Pražský Rallysprint. Vzhledem k probíhajícím stavebním úpravám byla rychlostní zkouška ze Strahova tentokráte přesunuta do Velké Chuchle. Díky tomu jsme se mohli dostat do bezprostřední blízkosti jezdců, vozů a samozřejmě také celého závodnického zázemí. Účast byla jako každoročně až neskutečná a myslím, že každý ocenil na prosinec poměrně přijatelné počasí.

Na start se postavilo 33 vozů s těmi nejlepšími jezdci za volantem. Vzhledem k umístění trati bylo každé projetí závodního speciálu opravdovou lahůdkou pro každého fanouška, a že se jich v sobotu sešlo více než dvacet tisíc. Určitě nemusím říkat, že atmosféra byla úžasná.

Trať vypadala na první pohled jednoduše, ale některé posádky by mohly potvrdit to, že opravdu jen vypadala. Z různých příčin muselo odstoupit několik posádek.  Mezi nimi například Pavel Valoušek jr. s Tomášem Krčmářem. Jejich Škodě Fabii S2000 zlobil motor a rozhodli se dále nepokračovat. Jedna z dalších posádek, která závod nedokončila, byli  Jaromír Tomaštík a Olga Lounová. V jejich Subaru závod neustála převodovka.

Kdo rozhodně s vozem žádný problém neměl, byla posádka Václav Pech jr. a Mirek Topolánek. Se svým vozem Mini Cooper WRC uhájili první místo s časem 29:35,9. Hned za nimi dojela posádka Per-Gunnar Andersson a Emil Axelsson s vozem Škoda Fabia WRC  v čase 30:09,9. Třetí místo obsadila posádka Jozef Béreš jr. a Robert  Müller. Ti se svou Fabií S2000 dojeli čas 30:10,5.