Projekt Bugatti Galibier byl opět (již po několikáté) odložen, měl být uveden na scénu koncem roku 2013. Nyní se však objevily zprávy o zpoždění vývoje tohoto supersedanu.

Koncept Galibier byl poprvé představen v roce 2009 a byl osazen motorem W16 oobjemu 8.0 litru s výkonem až 1000 koní a náhonem na všechna čtyři kola. To celé bylo zabaleno do atraktivního a luxusního čtyřdvéřového sedanu. Tento našláplý sedan by měl zvládnout zrychlení z 0 na 100 km/h za 3 sekundy (nebo méně) a maximální rychlost by měla činit až 418 km/h!

Zdržení je prý zapříčiněno tím, že Bugatti si není úplně jisté, co trh vlastně od jejich supersedanu vyžaduje, takže na to nejdříve musí zjistit. Mimo to se pracuje i na tom, aby byl vůz výkonnější, prostornější a luxusnější.

 

Proč ale až rok 2015 – 2016? Šéf Bentley a Bugatti Wolfgang Schreiber na to řekl: „Řekl bych, že je mnohem náročnější splnit všechny požadavky zákazníků Bugatti než Bentley.“ Přes zpoždění je nadále Schreiber přesvědčen, že Galibier je auto, které Bugatti do svého portfolia potřebuje.

Napište nám, co všechno by měl Galiber mít aby uspokojil své zákazníky, resp. vás?

 

-TJ-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.