Český importér vozů Volvo od konce července v síti dealerů po celé zemi nabízí vůbec poprvé automobilkou schválené tuningové produkty pro vozy Volvo. Švédská společnost Polestar, která je oficiálním partnerem značky Volvo v oblasti úprav vozidel, vyvinula modifikovaný software pro modely Volvo S60, V60, XC60, V70, XC70 a S80 vybavené motory T6 nebo D5. Cena balíčku je stanovena na 25 990 Kč včetně DPH.

Tuningový balíček dokáže zvýšit výkon a točivý moment vozidla, čímž vylepší dynamické hodnoty vozu bez většího zásahu. Motor T6, který po úpravách firmy Polestar disponuje výkonem 329 koní a točivým momentem 480 Nm (původně 304 koní a 440 Nm), je nejvýkonnějším automobilkou schváleným motorem v historii společnosti Volvo a motor D5 s parametry 230 koní a 470 Nm (původně 215 koní a 420 Nm) představuje nejvýkonnější dieselový motor. Zvýšení výkonu je realizováno v úzké spolupráci mezi inženýry firmy Polestar a společností Volvo Cars.

 

Polestar je oficiálním partnerem společnosti Volvo Car Corporation od roku 1996 a optimalizaci vozidel pro automobilové závody se věnuje již několik let. Nedávno představilo zběsilý výtvor Volvo S60 Polestar. Své technické znalosti nyní přináší i na český trh.

„Naši zákazníci, kteří kladou důraz na výkon, nám sdělili, že by měli zájem o výrobcem schválený tuning pro svá vozidla,“ uvedl Frank Versaevel, generální ředitel společnosti Volvo Auto Czech. „Se společností Polestar dokážeme zvýšit výkonnostní potenciál našich motorů, který umožňuje působivou akceleraci a ještě silnější zážitky z jízdy. Kromě toho se úpravou zvyšuje i hodnota vozidla.“

Polestar rovněž optimalizuje výkon a točivý moment, aniž by tyto úpravy měly vliv na certifikované hodnoty spotřeby paliva či emisí. Instalace je prováděna výhradně v autorizovaných servisech Volvo. Úpravou navíc není narušena původní záruka poskytovaná výrobcem, takže zákazníci hledající zážitek z dynamické jízdy se při „chip tuningu“ již nemusejí vystavovat zbytečnému riziku.

Tisková zpráva/-PS-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.