Včera se ve Švédsku odjel závod Gothenburg City Race a to znamená, že Volvo S60 Polestar je oficiálně „venku“. Ve zkratce jde o speciální verzi modelu S60, na kterém společně pracovali technici Volvo Cars Official Motorsports ve spolupráci s tunerem Polestar. Je potvrzeno, že malá série vozidel bude k prodeji na „běžném“ trhu. Co ale znamená malá série? To nevíme.

Auto stojí na základech Volvo S60 T6. Pod kapotou tedy najdeme řadový šestiválec o objemu tří litrů dopovaný turbodmychadlem, který před úpravou dával výkon 304 koní a 440 Nm.Se sériovým motorem dokázalo Volvo zrychlit z 0 na 100 km/h za 6,1 sekundy a maximální rychlost byla omezena na 250 km/h.

Motor však prošel velmi důkladnou úpravou zahrnující výměnu sériového turba za větší Garret 3171, na auto putoval nový nerezový výfuk o průměru 89 mm a pracovalo se i uvnitř motoru. Upravena byla hlavu válců i spalovací komory a použity byly nové ojnice. To celé zakončilo přeprogramování řídící jednotky. Výsledkem jsou hodnoty: 508 koní a 575 Nm! Pohon zajišťují všechna čtyři kola. Toto vše dokáže upravený „manažerský sedan“ vystřelit z klidu na stovku za pouhých 3,9 sekundy a pojede maximálně až 300 km/h!

 

Nezapomnělo se ani na exteriér. Karoserie byla rozšířena o 20 mm, dostala nový styling kit zahrnující přední nárazník + podspoiler, boční nástavce prahů, zadní spoiler a zadní nárazník s difuzorem. Samozřejmostí jsou nová 19″ kola obutá do pneumatik 265/30 R19.

Při pohledu do interiéru vás na první pohled zaujmou nová sportovní sedadla, sportovní volant a nová hlavice řadící páky – vše potaženo Alcantarou.

-PS-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.