Na severu mají zimu o poznání horší než my ve středu Evropy, takže není deivu, že tenhle Snowareg vznikl právě tam, konkrétně ve Švédsku.

Tohle auto má na svědomí přímo švédský importér vozů Volkswagen a připravil ji pro staříka Santa Clause, aby neutýral svoje soby. Jako základ posloužil příznačně sněhobílý model Volkswagen Touareg. A to ne jen tak ledajaký. Přestavěn byl rovnou ten nejsilnější. Pod kapotou Snowaregu tedy můžeme najít naftový motor V8 obojemu 4,2 litru, z něhož prostřednictvím dvouspojkové převodovky DSG proudí na všechna čtyři kola výkon 340 koní (250 kW) a roztáčí je mohutným točivým momentem 800 Nm.

I když slovo kola zrovna v tomto případě není úplně na místě. Kola totiž vystřídaly sněžné pásy, které i v zasněžených oblastech projedou takřka vše. Věřím, že tohle auto je schopno skoro plnohodnotně Santa Clausovy soby nyhradit. A nejen soby, protože Touareg má zavazadlový prostor o objemu 580 litrů a tam už se pěkná hromádka dárečků vejde…

 

A nebo myslíte, že by se pro něj více hodilo Lamborghini Aventador? 🙂 A v čem myslíte, že nás dnes večer přijede navštívit Ježíšek?

-PS-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.