Léty a kilometry prověřený model Caddy z dílny Volkswagen slaví letos kulatiny. Tento rok je to už 30 let, kdy tento neocenitelný pomocník spatřil světlo světa. A proto se německá automobilka rozhodla vydat speciální edici s názvem Edition 30. Vozů s tímto názvem bude vyrobeno pouhých 117 a všechny jsou, bohužel, určeny pro britský trh.

Exteriér vozu nese jasné znaky, které na první pohled jasně dávají najevo, že nejde o jen tak nějakou Caddy. Všechny vozy budou mít bílý perleťový lak a černou střechu. V bílé budou i nárazníky, zpětná zrcátka a všechny lišty. Jen přední nárazník torchu rozbíjí černé žebrování. V masce pak samozřejmě nechybí chromové mřížky a chromový znak automobilky. Edition 30 dostala do vínku také 17″ kola z lehkých slitin a loga „Edition 30“ nad prahy a na zvíku nebo dveřích zavazadlového prostoru. No, uznejte sami, že už jen ten popis naznačuje, že tohle auto nebude tak úplně klasický a obyčejný pracant.

Ani interiér nezůstal bez povšimnutí. Spojuje se v něm praktičnost a komfort, který automobilka VW ráda svým zákazníkům dopřává, ovšem především u svých dražších modelů. Samozřejmostí je například Bluetooth, klimatizace, kožený prošívaný volant, nové audio, elektrické ovládání oken, elektricky nastavitelná a vyhřívaná zpětná zrcátka, malá a praktická dvířka mezi prostorem pro řidiče a korbou, obě sedadla výškově nastavitelná a přední mlhovky. Jako třešnička na dortu působí čalounění interiéru Alcantarou.

 

Volkswagen Caddy Edition 30 je k dispozici buď dvouspojkovou automatickou převodovkou DSG nebo manuálem a pod kapotou má 2,0 litrové TDI se stádem 140 koní. To se s manuální převodovkou rozběhne z 0 na 100 km/h za rovných 10 sekund. V současné době se Caddy Edition 30 ve Velké Britáii prodává za 17.660 liber (v přepočtu 529 800 Kč) s manuální převodovkou a za 19.060 liber (571 800 Kč) za variantu s DSG.

-AR-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.