Volkswagen vypustil fotky a informace o nových výbavových a výkonnostních stupních tří modelů Toureg, Tiguan a Passat. Koncept Passatu s názvem Performance by se mohl přiblížit již nenabízenému Passatu R36 a SUV-éčka od Volswagenu zase projdou přiostřovací kúrou.

Koncept Passatu bude nejspíš takový mezistupeň mezi obyčejným Passatem a někdy v budoucnu možná navrátivším se Passatem R. Passat Performance by měl dostat nový motor a plno vylepšení. Motor by měl být čtyřválcový přeplňovaný o objemu 1,8 litru s přímým vstřikem paliva, který se využívá v mnoha jiných modelech Volkswagenu. O přenos výkonu 250 koní na kola se bude starat šestirychlostní automatická převodovka. Sice to není tak velký výkon jako u Passatu 3,6FSI, ale dle mého názoru z polovičního objemu vyždímat takové hodnoty, je celkem slušná práce.

O estetičnost se u Passatu Performance stará mnoho věcí, podle nichž ihned rozeznáte, že to není obyčejný Passat. Koncept dostane bixenonové přední světlomety doplněné o LED denní svícení a samozřejmě ani zadní světla nebudou ošizena o LED technologii. Na tomto Passatu se objevila obrovská 19″ litá kola Luxor, která perfektně ladí se sníženým sportovním podvozkem. Ke sportovnímu vzhledu pak určitě přidají zrcátka provedená v uhlíkových vláknech a dvojitá koncovka výfuku. Uvnitř je vše sladěno dvoubarevnými koženými sedadly, karbonovými doplňky a černým čalouněním stropu.

 

Volkswagen bohužel o novém konceptu Passatu více informací neodhalil. Uvádí však, že tímto konceptem dává nahlédnout na představu, jak by mohl vypadat chystaný, zatím tajemstvím zahalený, sportovní sedan.

Pokud se bavíme o sportovních Volkswagenech, nemůžeme opomenout ani přicházející R-line pro SUV-éčka Tiguan a Toureg, které by mohly dorazit již koncem tohoto roku. Tyto dva modely s největší pravděpodobností nebudou mít žádná vylepšení motorů nebo sportovních ambicí. Půjde pouze o přidání sportovního vzhledu.

Tiguan R-line bude trůnit na vrcholu firemní hierarchie kompaktních crossoverů. Tiguan R-line by se měl dát rozeznat díky 19″ litým kolům Mallory obutých do nízkoprofilových pneumatik. Dále ho poznáte podle sportovního sníženého podvozku, ochranným lištám v barvě vozu s chromovými linkami, rozšířeným blatníkům, jedinečnému zadnímu difuzoru spolu s dvěma koncovkami a bixenonovým světlometům s LED denním svícením.

Uvnitř R-line pak najdete 400 wattový audio systém Fender, zploštěný volant s řazením pádly, černý strop, hliníkové pedály a plno kovových doplňků. Tiguan R-line bude k dispozici jak s pohonem předních, tak i všech kol.

Nepřekvapí ani to, že Touareg R-line bude mít podobná vylepšení jako Tiguan. Exteriér budou dotvářet 20″ lité disky, zadní LED světla, dvě oválné koncovky výfuku a nový přední nárazník. Interiér bude vyladěn doplňky z broušeného hliníku.

-TJ-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.