Jsou dny, kdy je mi opravdu líto, že nežiji ve Velké Británii. A jedním z nich je i dnešek, protože britské zastoupení automobilky Volkswagen představilo své dvě novinky, které budou o zákazníky bojovat hned zkraje příštího roku, od 2. ledna 2013.

Začneme u Scirocca GTS. To jsme vám už představovali a naživo jsme ho viděli letos na autosalonu v Lipsku. Na první pohled zaujme sportovním stylingem karoserie. Té vévodí dva závodní pruhy vedoucí po celé délce auta. Novinkou jsou také lakované kryty zpětných zrcátek, a to buď v červené nebo bílé barvě. Vše doplňují 18″ kola z lehkých slitin a panoramatické střešní okno.

 

Scirocco GTS bude nabízeno v několika barevných variantách. Budoucí majitel si bude moci vybrat buď z bílé Candy s černými pruhy a červenými zrcátky nebo z červené Salsa red s černými pruhy a bílými zrcátky, z elegantní černé s názvem Deep Black, která bude mít bílé pruhy a červená zrcátka a konečně z šedé Indium Grey a černými pruhy a s červenými zrcátky.

Několik změn oproti sériové verzi se událo i v interiéru. Ten dostal černé kožené čalounění sedaček s červeným prošíváním a s vyšitým logem GTS, hlavice řadící páky, stejně jako její manžeta, je také kožená s červeným prošitím. I multifunkční volant zdobí logo GTS, stejně jako vnitřní prahy vozu. Celistvost interiéru skvěle doplňuje lesklá černá barva na lištách a klikách.

Kupující si budou moci vybrat ze dvou motorizací. Úsporné dvoulitrové TDI nabídne výkon 175 koní a rychlý dvoulirový TSI benzin nabídne 211 koní, obě motorizace pak bude doplňovat buď manuální šestistupňová převodovka nebo taktéž šestistupňová, ale dvouspojková převodovka DSG. Ceny ve Velké Británii začínají na částce 27 945 liber (cca 866 295 Kč) za TSI s manuálem, 29 345 liber (cca 909 695 Kč) za TSI s DSG, 27 980 liber (cca 867 380 Kč) za TDI s manální převodovkou a konečně 29 395 liber (cca 911 245 Kč) za TDI s dvouspojkovým DSG.

Volkswagen Beetle Fender bude vyráběn ve velice omezené sérii a bude nabízen výhradně s naftovým motorem 2,0 TDIo výkonu 140 koní a 320 Nm. Nabízen bude se šestistupňovou převodovkou, a to buď manuální nebo dvouspojkovým DSG.

Barvou karoserie není Fender nijak omezen, ale každý vůz dostane zadní spoiler, 18″ kola z lehkých slitin a loga Fender na blatnících a v interiéru.

Interiér je vyveden s dřevěným obložením a hudebním vybavením dodávajícím vašim uším až 400 Wattů. Tento hudební brouk kupující vyjde na 23 015 liber (cca 713 465 Kč) za manuál a 24 610 liber (762 910 Kč) za model s převodovkou DSG.

Třeba se takových verzí dočkáme i u nás, ale dovozce o nich prozatím mlčí…

-AR-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.