Páteční noc a včerejší odpoledne byly ve znamení Volkswagenu Golf Variant. Ale nové, sedmé generace. Dosud se v praktičtější kombi variantě auto neukázalo, viděli jsme ho pouze na několika spy fotografiích. Oficiálně a naživo se nový Golf Variant objeví již za pár dní na autosalonu v Ženevě, kde bude stát společně vedle Golfů GTD, GTI, EcoFuel či BlueMotion.

Na spy fotkách z pátku můžeme vidět již pouze decentní maskování zadní části, která se má tvářit jako starší, šestá generace. Nutno uznat, že na první pohled se to podařilo. 🙂

 

Včera ale utekly oficiální fotografie finálního, produkčního vzhledu dlouhého Golfu. Když se na auto podíváme, nečeká na nás žádné překvapení. Tvary se, stejně jako v případě hatchbacku, od minulé generace příliš neliší.

Vzhledem k použítí platformy MQB, jen decentně prodloužené (na stejných základech stojí také nová Škoda Octavia Combi), si zákazníci budou moci vybírat ze stejných motorů jako u hatchbacku. Všechny motory budou výhradně přeplňované čtyřválce. Základní benzínovou motorizací bude čtyřválec 1,2 TSI o výkonu 63 kW/85 koní, naftový základ bude zastupovat 1,6 TDI 77kW/105 koní. Chybět nebude ani novinka v podobě 1,4 TSI 103 kW/140 koní s technologií odpojování válců k uspoření paliva.

Na další, podrobnější informace si budeme muset počkat na tiskovou zprávu od českého zastoupení automobilky Volkswagen.

-PS-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.