Tento víkend jsme na výletě v centrále společnosti Volkswagen, v německém Wolfsburg, měli tu čest vidět speciální edici Golfu GTI adidas. Ten byl představen v roce 2010 na uznávaném tuningovém svátku Wörthersee a to přímo automobilkou. Už na první pohled je patrné, že tohle nadupané GTI přitáhne pozornost snad úplně všech. A jak to bohužel  bývá, informace o tom, zda a jak bude tato edice dostupná i v ČR jsou nejasné. Tak snad se dočkáme.

GTI adidas bude nabízen ve čtyřech barevných provedení. A to: Candy White, Black Uni, Tornado Red a  Oryx White. Poslední jmenovaná bude, vzhledem ke své exkluzivitě, nejdražší. Všichni si jistě vybaví, co je typické pro oděvní značku Adidas. Známé tři pruhy včetně loga se objevují na několika místech v interiéru. Najdeme je na předních sedačkách, které jsou celé čalouněny v designu „White Stripes“, logo se objeví i na charakteristickém tříramenném sportovním volantu. Zvenku Vás na tuto edici upozorní logo na B-sloupcích.

 

Golf se bude vyrábět ve tří a pětidvéřovém provedení. Dodáván bude s adaptivními bi-xenonovými světlomety. Zadní světla budou složena z LED diod a schovaná pod zatmavenými plasty.

Golf GTI adidas je klasické GTi jak ho známe. Pod kapotou má tradiční dvoulitr TSI o výkonu 211 koní. Za povšimnutí jistě stojí osmnáctipalcové lité ráfky “ Serron“ s leštěným povrchem, které obouvají pneu o rozměrech 225/40 R18. V teplých dnech jistě přijde vhod seriově dodávaná automatická klimatizace „Climatronic“ a k osvežení Vám pomůže i chladící přihrádka před spolujezdcem. Třešničkou na dortu celého interiéru jsou nástupní lišty ve dveřích a daší decentně doladěné dekorační prvky z kartáčovaného hliníku na panelu pod řadící pákou a v obkladech dveří.

Sportovní duch je cítit na každém kousku tohoto speciálního Golfu GTI adidas. Myslím, že příjemnný způsob jak se dostat do cíle rychle, pohodlně a ještě s úsměvem na rtech. Bezděčný úsměv ve Vás totiž probudí zcela jistě.

-AR-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.