Po úspěšném absolvování minulého dílu Mezinárodního mistrovství České republiky v rally čeká Subaru Czech Rally Team jeho oblíbená soutěž – Rally Bohemia s centrem v Mladé Boleslavi. Na ní se zejména Vojtěchu Štajfovi tradičně dařívá, v roce 2005 jí dokonce v rámci Evropského poháru vyhrál.

Dílo se podařilo a posádka Vojtěch Štajf – Marcela Ehlová vyrazí na rychlostní zkoušky nadcházející Rally Bohemia se zbrusu novým hatchbackem Subaru Impreza WRX STI. Jeho vzhled je opět laděn do oranžova, protože Subaru Czech Rally Team letos propaguje novinku značky – Subaru XV. Z prvních náčrtů designu je ale zřejmé, že Impreza teď vypadá o něco svěžeji než v dosavadním zbarvení. S ohledem na dokončování podoby vozu v posledních hodinách před soutěží si ale na první fotografie jeho definitivní grafické podoby musíme počkat až na shakedown mladoboleslavské soutěže. „I pro mne bude auto zcela nové, vše se dokončovalo ve vysokém tempu a já s ním první kilometry absolvuji právě až na shakedownu,“ vysvětluje pražský jezdec. „Moc si přeji, aby mělo auto co nejméně dětských nemocí, vždyť i náš tým mechaniků čeká pořádná lopota – kromě našeho nového vozu budou ošetřovat i auta, se kterými pojedou Milan Sameš a Petr Kačírek.

 

Už se ale startu na Rally Bohemia opravdu nemůžeme dočkat. Jsou tu krásné tratě, i když vůbec ne jednoduché. Erzeta vedená nedaleko servisní zóny se například zcela vymyká charakteru těch ostatních, naopak zkoušku Chloudov sice znám, ale nikdy jsem ji nejel v letošním směru. Mnohé další testy jsou různě pozměněné, všechno jsme si mohli projet jen dvakrát… No zkrátka, bude to opravdu těžké, zvlášť když seznamovací jízdy se tu tradičně odehrávají pod bedlivou kontrolou rychlosti pomocí GPS, takže bylo důležité už při psaní rozpisu správně odhadnout, jak asi bude konkrétní místo vypadat v plném závodním tempu a správně si ho napsat. Loni nám tu úplně nevyšla volba pneumatik, přesto jsme pak zajeli velmi dobrý výsledek. I letošní ročník zatím slibuje hodně nejistě povětrnostní podmínky, a tak si moc přejeme, abychom v tomto směru tentokrát uspěli ještě lépe a chyb se vyvarovali. Vybaveni jsme dobře, obutí máme pro každé podmínky,“ zamýšlí se Vojtěch Štajf.

Spolujezdkyně Marcela Ehlová už se také velice těší na krásnou soutěž, věří navíc v dobrá znamení: „Vojta je stejně jako v Hustopečích oholený, na autě máme stejně jako na Moravě číslo 14, tak si moc přeji, aby nám přálo i štěstí stejně jako tam. V Hustopečích jsme dojeli šestí celkem a druzí ve třídě 3, kéž by to teď dopadlo podobně.“ Tým se samozřejmě opět těší na návštěvu svých fanoušků, kteří jej tradičně podporují, tentokrát je navíc zvědavý, zda právě diváky dokáže nový design vozu oslovit. Rally Bohemia startuje v sobotu ráno v Mladé Boleslavi, cíl soutěže je tamtéž v nedělním odpoledni. Vozy připravované Subaru Czech Rally Teamem jsou v v dobře obsazené startovní listině zapsány se startovními čísly 14 (Štajf – Ehlová), 38 (Kačírek – Černoch) a 53 (Sameš – Slezák).

Tisková zpráva/-PS-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.