Na akci Quail Motorsport Gathering 2012 se sešlo až neskutečné množství luxusních vozů (fotky čekejte později), ale na jeden z nich se přeci jen musíme podívat trochu blíže. Zaujal nás Vintech 550 Tribute.

Francouzská firma Vintech, která ho má na svědomí, je poměrně neznámá a dokud nepředstavila tuhle poctu Porsche 550 Spyder, slyšeli o ni snad jen skalní automobiloví nadšenci. Ale tímhle karbonovo-ocelovo-hliníkovým krasavcem zaujala širokou veřejnost. 550 Tribute byl představen na letošní Pebble Beach a rozhodně tím firma dokázala, že má co říct.

Když Vintech ohlašovala, že tuhle parádní bestii staví, mluvilo se o tom, že bude mít pod kapotou plochý třílitrový čtyřválec o výkonu 260 koní. I to je na 550 kg, které tohle auto váží, celkem dost… 🙂 Nicméně to „nějak nevyšlo“ a pod kapotou se nakonec ukrývá rovnou 300 plnokrevníků. Asi raději snad nechci vědět, co to s autem bude dělat.

 

Přestože má společnost několik zájemců, rozhodla se, že 550 Tribute není a nebude na prodej. Pro širokou veřejnost plánuje tahle společnost postavit něco přeci jen komornějšího. Tento kousek si nechají a dle posledních informací se chtějí domluvit přímo s Porsche, které by vůz mohlo umístit do svého muzea.

-AR-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.