Jak se to tak občas stává, automobilkám informace a fotky občas utečou dřív než původně plánovaly. Někdy je to marketingový tah a vypustí to přímo automobilka aniž by se k tomu hlásila a senzace je na světě, jindy je to neposlušný zaměstnanec. A ten druhý případ platí i v případě světlo světa spatřivšího katalogu nového Subaru Forester.

V katalogu můžeme vidět úplně novou generaci Subaru Forester, která se na domácím japonském trhu do showroomů dostane již v listopadu, na evropské a americké trhy dorazí ale až počátkem roku 2013.

Podle informací je nový Forester o 35 mm delší, o 15 mm vyšší a o 20 mm širší než aktuální generace, což by posádce mělo zaručit dostatek prostoru v interiéru, ale i pro zavazadla.

 

V brožuře se také dozvíme o použitých motorech. Základem bude dvoulitrový banzínový atmosférický boxer o výkonu 148 koní nebo dvakrát přeplňovaný benzínový dvoulitr o výkonu 280 koní – ten samý, který nalezneme v Impreze STI. Pro řidiče, kteří budou chtít jezdit úsporněji z nabídky samozřejmě naftové motory nezmizely. Evropané budou mít pod kapotou starý známý naftový boxer o objemu 2,0 litru a o výkonu 150 koní, američané dostanou větší „dvou a půl litr“ o výkonu 173 koní. Ten by se neztratil ale ani v Evropě. Bohužel nejspíš nesplňuje emisní normy EU.

Vzhled nám tak trochu připomíná Subaru XV, ale není to špatně. Myslím, že nový Forester se povedl. A co vy?

-PS-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.