Několik týdnů před Pařížským autosalonem 2012 má Chevrolet, kromě světové premiéry svého malého SUV Trax, mnoho dalších důvodů k nadšení. S celkem 10 novými modely uvedenými na trh během pouhých 18 měsíců od počátku roku 2011, má kultovní americká značka hodně co nabídnout evropským zákazníkům.

A tak zatímco značka pokračuje v uvádění nových modelů na trh, stávající portfolio vozů těží z vylepšení, která zvyšují hodnotu, kterou za své peníze zákazníci dostanou.

 

Jiskra pro život

Spark měl od počátku výrazný, ostrý design a jeho nový vzhled posunuje tuto filozofii ještě o krok dále. Přebudovaná duální mřížka chladiče a přední nárazník, nové kryty předních světlometů a mlhových světlometů – to vše dává Sparku novou svěží tvář. Spark má také nový design 14 a 15palcových disků kol z lehké slitiny, které podtrhují jeho sportovnější, dospělejší postoj. V zadní části bylo centrální, horní LED brzdové světlo začleněno do spojleru nad oknem, což zlepšuje výhled řidiče dozadu.

Změny provedené uvnitř obsahují nové ozdobné prvky, předělanou středovou konzolu s rozšířenými úložnými prostory. Chevrolet Spark je poháněn benzínovými motory 1,0 l 68 k nebo 1,2 l 82 k. Oba motory mají v kombinovaném cyklu spotřebu 5 litrů na 100 km a emise CO2 průměrně 118 g na km.

Orlando má turbo

Zákazníci Orlanda ocení říz benzínového motoru 1,4 l turbo, který doplní stávající 1,8 l benzín a 2,0 l naftové motory. Tato nová jednotka má výkon 140 koní (103 kW) a dodává maximální točivý moment 200 Nm při 1850 ~ 4900 ot./min.

Dodává se standardně se systémem Start/Stop a šestistupňovou manuální převodovkou. Průměrná spotřeba paliva v kombinovaném cyklu je 6,2 l/100 km. Díky začlenění elektrického posilovače řízení a systému Start/Stop, budou v řadě trhů dvě osvědčené varianty vznětového motoru 2.0L úspornější, úspora paliva bude až 11 procent v kombinovaném cyklu *.

Dalšími funkcemi, které jsou novinkou u Orlanda modelového roku 2013, je zadní parkovací kamera a sklopné sedadlo spolujezdce.

Cruze: Všechny dobré věci přicházejí po třech

Příchodem Cruze Station Wagon do showroomů prodejců po celé Evropě, nabízí Chevrolet kompaktní auto, které bude oslovovat především rodiny a jednotlivce s aktivním životním stylem. Kombi, které doplňuje populární sedan a hatchback, je schopno pojmout do svého zavazadlového prostoru až 1478 litrů.

Vyšší úrovně výbavy obsahují Chevrolet MyLink, nový informační systém, který přenáší obsah z chytrých telefonů na 7palcový plnobarevný dotykový displej s vysokým rozlišením. Aplikace navigace s názvem Engis Bringo bude k dispozici začátkem příštího roku.

Nabídka motorů se skládá z benzínového motoru 1,4 l turbo, naftového 1,7 l, vylepšeného dieselového motoru 2,0 l a samozřejmě i osvědčených benzínových motorů 1,6 l a 1,8 l. Nejúspornějším z nabídky motorů pro Cruze je naftový 1,7 l se spotřebou jen 4,5 l/100 km.

Dieselová síla pro Malibu

Malibu je novou vlajkovou lodí značky Chevrolet v Evropě a vyniká svým americkým stylem, prostorností a pěti hvězdičkami v testech bezpečnosti EuroNCAP. U evropských prodejců je nyní možné zakoupit i naftovou variantu sedanu střední třídy.

Tento spolehlivý a výkonný motor má vysokotlaké vstřikování paliva common rail, dvě vačkové hřídele a moderní variabilní geometrii turbodmychadla s mezichladičem. Poskytuje maximální výkon 160 koní při 4000 otáčkách a 350 Nm točivého momentu při 1750 otáčkách za minutu.

Oba motory, dieselový 2,0 l a benzínový 2,4 l jsou na vyžádání k dispozici s automatickou převodovkou.

Tisková zpráva/-PS-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.