Říkají si „Sunday Morning Drivers“, což v překladu znamená něco jako řidiči nedělního rána. Název zvláštní a u nás evokující vše, jen ne to, co si přečtete o pár řádků níže.

Běžné nedělní ráno v Hong Kongu zaručeně vypadá úplně jinak než u nás.  A tento fakt mimo jiné podtrhuje i setkání místních automobilových nadšenců. Ti, vzhledem ke své pracovní vytíženosti, na své plechové miláčky, jindy než v neděli, moc času nemají. Dohodli se spolu a každé nedělní ráno se setkávají v samém centru čínského velkoměsta, aby se pořádně projeli, popovídali a své setkání zakončili obědem v nějaké příjemné restauraci.

Zní to celé krásně, ale zase tak jednoduché to není. V Číně je totiž v neděli a ve státní svátky zakázán průjezd skoro celým městem a místní policie má velký respekt. Dle slov účastníků této vyjížďky, nemají policisté opravdu žádné slitování. Neexistují domluvy, ale rovnou vám zabaví vůz. Bývají často velice důkladně s laserovými radary skryti ve křoví okolo silnic nebo brázdí silnice maskovaní v pětkových BMW, kterým se mezi místními říká „Ghost Cars“

 

Aby se jezdci před hrozbou policie alespoň nějak ochránili a mohli si tak užít své úžasné vozy, má s sebou každý z nich vysílačku naladěnou na stejnou frekvenci. Vyberou mezi sebou jednoho „předjezdce“, který zjistí jestli je čistý vzduch a volný průjezd.  Díky němu je nedělní vyjížďka většinou naprosto bezproblémová a každý z jezdců si ji může vychutnat naplno.

Vyjmenovávat všechny vozy, které se akce účastní, asi nemá smysl. Myslím, že fotky hovoří samy za sebe. Je to úchvatná přehlídka karbonu,  silných motorů, precizního zpracování a také peněz. Většina vozů této party motoristických fanoušků patří do kategorie těch nejdražších supersportů a jejich majitelé si toho jsou dobře vědomi.

Teď už nebudu zdržovat dlouhým povídáním. Vychutnejte si fantastické fotky z této jedinečné akce. Příjemnou zábavu.

-AR-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.