Vídeňská autoshow otevřela své brány včera a my jsme u toho nemohli chybět. Vydali jsme se tam, abychom pro vás přivezli několik set fotek toho, co na místním výstavišti bude až do neděle k vidění. Naservírujeme vám je postupně v několika galeriích. V té první se podíváme na to, co ve Vídni ukázal Volkswagen koncern – značky Volkswagen, Audi, Škoda a SEAT.

Na stánku Volkswagenu byl hlavní hvězdou samozřejmě nový Volkswagen Golf sedmé generace v několika provedeních včetně sport paketu nebo konceptu kultovního GTI (auto bylo ohraničeno, takže jsme nemohli zjistit, jestli byl podvozek řešen stejně jako v Paříži… 😀 ). Na pohled jde nicméně o hodně pěkné auto s mnoha zajímavými detaily například v podobě červeného pásku táhnoucího se z masky chladiče až na přední světlomety a podobně.

Za konceptem sedmičkového GTI jsme mohli okukovat o generaci staršího Golfa GTI ovšem bez střechy. Podle spy fotek se nejspíše chystá ještě jeho nejsilnější varianta R. Uvidíme, jak to dopadne… A bez střechy (i když se střechou) se nám hrdě ukazoval i nový Volkswagen Beetle Cabrio v edici 70’s!

 

Cyhbět nemohla ani přehlídka elektrických modelů nebo užitkových vozů včetně sérií jako například Caddy Country (u nás Cross Caddy), Amarok Canyon a dalších.

Ani na stánku Audi jsme nebyli ochuzení o velmi zajímavé exponáty. Automobilka vystavovala takřka kompletní modelovou řadu S – včetně novinky v podobě benzínového SUV SQ5, doplněné o dva modely RS – RS4 a RS5 Cabrio. Na celou expozici lákaly dva vozy – brutální Audi Quattro Coupé, kterou jezdil Walter Rohrl náročný závod do vrchu na Pikes Peak a supersport bez střechy Audi R8.

Zájemci si mohli vyzkoušet jízdu v simulátoru Audi A3 nebo prohlížet A3 Sportback i v nepraktičtější třídveřové verzi.

Pozadu, bohužel, trochu zůstala Škodovka. Na jejím stánku jsme si bohužel neprohlíželi novou generaci Octavie, ale v Rakousku se odehrávala teprve premíéra menšího Rapidu. Na Octavii si budeme muset posvítit jinde – třeba na českých horách

A konečně na stánek španělského SEATu lákalo návštěvníky hned několik evropských a rakouských premiér: nový Leon, nové Toledo nebo SEAT Ibiza Cupra po faceliftu.

V další galerii se podíváme na italské, francouzské a korejské automobilky doplněné o novinky na stánku Opelu a Fordu.

-PS-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.