Po modelech, které „svoji“ Black Series už mají ( SLK 55 AMG Black Series, CLK 63 AMG Black Series a SL 65 AMG Black Series) nyní přišlo na řadu kupé třídy C. Karoserie byla rozšířena celkem o 56 mm vpředu a 84 mm vzadu. Na svědomí to mají obrovské blatníky , do kterých se musí vejít kovaná kola o průměru 19 palců. Kola ukrývají obrovské kotouče o rozměrech 390 mm vpředu a 360 mm vzadu. Auto se sice tváří jako závoďák, ale dá se s ním jezdit i „normálně“ (tím myslíme z garáže na okruh). Pro toto použití je auto vybaveno (plně vypínatelným) ESP a ABS, klimatizací, rádiem, tempomatem a ještě pár dalšími zbytečnostmi.

Auto je určeno spíše na okruh. Pod kapotou mu „tluče“ vidlicový nepřeplňovaný osmiválec o objemu 6,3 litru a výkonem 380kW/517k a největším točivým momentem 620Nm! Z klidu na „stovku“ se auto dostane za 4,2 s a ručička rychloměru se zastaví až na hodnotě 300km/h (elektronicky omezeno). Mercedes-Benz C 63 AMG Black Series Coupé by se v ČR měl začít prodávat počátkém roku 2012 za cenu, která by se měla přiblížit hranici 3 milionů Kč.

 

Podívejte se na video, kde všechny nové C 63 AMG Black Series Coupé ožívají. Pozorujte jak slídí po asfaltu před svítáním a propouští uzdu na divoké trati.

 

A pokud by vám „pohyblivé obrázky“ nestačily, můžete si tento přízrak prohlédnout i na oficálních fotografiích.

-PS-