Ve středu 1.srpna 2012 začíná v České republice prodej nového modelu Hyundai i20. Původní model i20 se díky produktové kvalitě a dalším přednostem stal druhým nejprodávanějším vozem svého segmentu. Ambicí nové i20 je na tento úspěch navázat a ještě jej posílit. Oblíbenému rodinnému vozu se dostalo modernizace vnějšího a vnitřního designu, aby oslovil i novou, mladší skupinu zákazníků po celé Evropě.

Do prvků výbavy nové i20 patří mimo jiné inteligentní klíč a spouštění motoru tlačítkem, komfortní směrové ukazatele s trojitým bliknutím na jeden krátký ovládací impulz, světelný a dešťový senzor a zadní kamera s displejem integrovaným do vnitřního zpětného zrcátka.

 

Přínosem pro zákazníky je zásadně modernizovaný základní benzínový motor o objemu 1,2 litru o zvýšeném výkonu 63kW/85 k, jehož kombinovaná spotřeba dosahuje pouhých
4,9 l /100 km. Mezi čtyři alternativy poháněcího ústrojí pro novou i20 patří i nový tříválcový naftový motor o objemu 1,1 litru o výkonu 55 kW (75 k). V kombinaci s technologiemi vyvinutými společností Hyundai v rámci programu Blue Drive má tato verze hodnotu emisí CO2 pouhých 84 g/km, což je mezi vozy s konvenčním pohonem bezkonkurenčně nejnižší hodnota.

Ani u nové i20 Hyundai neopouští svou strategii nabídnout zákazníkům již v základní verzi nadstandardní výbavu. Cena nové i20 začíná na 199 990,- Kč a již za tuto cenu zákazník získá mimo jiné 6 airbagů, ESP, posilovač řízení, centrální zamykání, palubní počítač, dělená zadní sedadla a výškově nastavitelný volant.

Špičková kvalita vozů Hyundai je samozřejmě i u nového modelu i20 podpořena bezkonkurenčním Hyundai pojištěním a pětiletou komplexní zárukou Hyundai, která zahrnuje 5 let záruky bez omezení ujetých kilometrů, 5 let asistenční služby zdarma a 5 let kondičních prohlídek zdarma.

Tisková zpráva/-PS-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.