Skupina PSA Peugeot Citroën ve středu 30.ledna 2013 zahájila ve své továrně v Porto Real v Brazílii výrobu Peugeotu 208. Slavnostní zahájení výroby proběhlo za přítomnosti předsedy dozorčí rady Thierry Peugeota, předsedy představenstva Philippe Varina, ředitele pro oblast Latinské Ameriky Carlose Gomese a guvernéra státu Rio de Janeiro Sergio Cabrala.

PSA investovalo více než 305 milionů Euro do vývoje vozu a do přípravy a rozšíření továrny v Porto Real, jejíž výrobní kapacita vzroste ze současných 150 000 vozů ročně až na 220 000 vozů za rok.

Inženýři a designéři latinskoamerického Tech Centra, což je místní centrum skupiny pro výzkum a vývoj, upravili vůz na podmínky místního provozu, zejména ho vybavili motory typu flex-fuel, které vyrábí skupina PSA Peugeot Citroën v Brazílii.

 

Peugeot 208 se již vyrábí v Evropě, v továrnách v Poissy a Mulhouse (Francie) a v Trnavě (Slovensko). Prodalo se ho již více než 220 000 kusů.

Zahájení výroby v Brazílii, rok po spuštění výroby ve Francii, svědčí o strategii skupiny, jejímž cílem je prodávat vozy určené pro globální trhy, což je případ i Peugeotu 2008. V roce 2012 realizovala skupiny PSA Peugeot Citroën 38 % svých prodejů mimo Evropu, oproti 24 % v roce 2009 a je na dobré cestě dosáhnout v roce 2015 cíle 50 %.

Předseda představenstva Philippe Varin prohlásil: „Brazilský trh je klíčovým trhem pro naši strategii mezinárodního rozmachu, která je v plném proudu. Uvedení Peugeotu 208 na místní trh je skvělý projekt, kterému přeji hodně štěstí.“

Ředitel pro oblast Latinské Ameriky Carlos Gomes dodal: „Naše brazilské vývojové a designerské týmy usilovně pracovaly na začlenění a přizpůsobení Peugeotu 208, aby co nejlépe odpovídal očekávání našich zákazníků.“

Tisková zpráva/-PS-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.