Čím dražší a vzácnější je auto, tím větší šance je ho o několik let nebo dokonce desítek let později najít na prodej jen s velmi malým kilometrovým nájezdem. Jedním z takových aut zcela jistě je i BMW M1, jehož design má na svědomí světoznámý designér Giorgetto Giugaro a jeho studio Italdesign. Vyrábělo se v letech 1978-1981 a mělo konkurovat Lamborghini Countach. Z továrny ve Stuttgartu, kde se auto nakonec montovalo, vyjelo pouze 456 kusů.

Kousek, který vám dnes ukážeme byl na prodej v americkém Texasu a na tachometru „svítí“ cifra 2 200 najetých mil, to je asi 3 540 kilometrů. Vzhledem k tomu, že auto bylo vyrobeno v roce 1980, tak je to opravdu hodně málo.

BMW M1 je hodně zvláštní auto. Jde o dvoudveřové kupé a je to jediné BMW, které má motor umístěný uprostřed. Pohání ho řadový šestiválec o objemu 3,5 litru o výkonu 204 kW/277 koní a s točivým momentem 324 Nm. Motor je spojen s pětistupňovou přímo řazenou převodovkou a posílá výkon na zadní kola. Při hmotnosti kolem jedné tuny dokázalo BMW M1 uhánět rychlostí až 260 km/h a sprint z 0 ns 100 km/h za 5,6 sekundy.

 

Auto se u prodejce ani neohřálo a ještě než se stihlo zabydlet, bylo prodáno! Nebylo v nabídce ani jednu noc! I tak se ale na dnes již neplatný inzerát můžete podívat!

-PS-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.