V průběhu Los Angeleského autosalonu, oznámila společnost Galpin Auto Sport (kterou, stejně jako West Coast Customs, jež má na svědomí včerejšího Rolls Royce kombi, můžeme znát z pořadu americké MTV Pimp My Ride) své plány na stavbu nového supersportu GTR-1. Tento projekt má být nástupcem Fordu GT z roku 2005.

GTR-1 bude postaven na základech Fordu GT s cílem přivést tuto ikonu zpět do moderního světa.  Výrobce zamýšlí zůstat u vzhledu Fordu GT natolik, aby to vypadalo, že se nepřestal vyrábět. GTR-1 však půjde s dobou, přestože tvary zůstanou, materiály budou použity moderní: hliník nebo uhlíková vlákna. Interiér samozřejmě projde modernizací také. GAS plánuje výkon okolo magických 1000 koní, takže Bugatti Veyron bude mít dalšího konkurenta…

Ovšem to je o pohonu vše – objem a počet válců použitého motoru a převodovka zůstávají zatím zahaleny tajemstvím. Vzhledem k takto výkonnému motoru můžeme očekávat značně upravený podvozek, tak aby se auto dalo ovládat a někam neodlétlo.

 

GAS plánuje stavět GTR-1 pouze jako zakázkovou výrobu, takže můžeme očekávat i hodně osobitých úprav a designových prvků, přesně dle přání zákazníků. Na základě počítačem vytvořených obrázků poskytnutých společností GAS, můžeme předpokládat, že přísně utajovaný projekt GTR-1 je na hony vzdálený výrobě.

Myslíte si, že Galpin Auto Sport GTR-1 se někdy dostane do výroby? Já osobně držím palce, protože nápad vzkříšení legendy na steroidech se mi hodně zamlouvá.

-TJ-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.