České zastoupení Toyoty představilo akční nabídku pro modely Hilux a Land Cruiser s označením DAKAR. Oba terénní vozy ve zmíněné verzi DAKAR pokřtil několikanásobný úspěšný účastník Rallye Paříž Dakar Martin Macík, současný manažer týmu KM Racing.

Oba zmíněné terénní modely značky Toyota jsou zlatým písmem zapsány ve výsledcích mnoha ročníků legendární vytrvalostní soutěže Rally Dakar. Také v roce 2013 bude na této náročné soutěži Toyota zastoupena v kategoriích T1 a T2 oběma modely Hilux i Land Cruiser. Akční modely DAKAR tedy reflektují dosažené úspěchy, kterými bylo např. třetí místo v absolutním pořadí v roce 2012, dosažené Ginielem De Villiersem s upraveným vozem Toyota Hilux.

 

Toyota Hilux DAKAR

Zvláštní edice Hilux Dakar je založena na standardních výbavách Terra a Luna, ke kterým je přidán balíček příslušenství. Vzniknou tak nové stupně výbavy Dakar a Dakar+.

Příslušenství Hilux DAKAR obsahuje:

  • deflektor kapoty motoru,
  • obložení nákladového prostoru,
  • loga edice DAKAR a nápis Toyota na karoserii.

Ceny zůstávají beze změn.

Toyota Land Cruiser DAKAR

S akčním modelem Land Cruiser Dakar jsou vytvořeny nové stupně výbavy s názvem DAKAR a DAKAR+. V rámci těchto nových výbav je přidán balíček příslušenství.

Akční modely Land Cruiser DAKAR a DAKAR+ tedy obsahují:

  • navigační systém s pevným diskem a s obrazem z terénních kamer
  • deflektor kapoty motoru
  • loga edice DAKAR na karoserii

Ceny zůstávají beze změn.

Oba modely Hilux a Land Cruiser ve verzi DAKAR otestoval a pokřtil, ještě před odjezdem do Jižní Ameriky, několikanásobný účastník Rallye Dakar Martin Macík, současný manažer týmu KM Racing, který k tomu řekl: „Jsem nesmírně rád, že jsem mohl oba akční modely DAKAR před odletem do Limy slavnostně pokřtít. Vnímám to jako symbolický akt, neboť dva žlutě zbarvené Hiluxy doprovází náš tým KM Racing na Dakaru již několikátou sezónu. Zažil jsem s tímto vozem obrovské dobrodružství a jeho kvalita a odolnost je podle mne zcela mimořádná a z pohledu manažera týmu naprosto zásadní.“

„Co se týká Dakaru 2013, představujeme jednu zásadní novinku s názvem Bonver Dakar Project. Díky této nové platformě bude Česká republika dokonce disponovat vůbec největším týmem v kategorii kamionů. V rámci Bonver Dakar Project poprvé spojují své síly hned tři subjekty: tým KM Racing, Czech Dakar Team a nizozemský Dakar Team Holland. Společně nasadí na start Rallye Dakar šest závodních kamionů českých značek Tatra a Liaz, dva motocyklisty, šest doprovodných kamionů, dva asistenční osobní vozy a jeden press car, dohromady bude tohle velké uskupení čítat 55 lidí. A Toyota k tomuto projektu, díky dvěma asistenčním vozům Hilux, rozhodně patří. Bonver Dakar Project je zároveň otevřenou platformou, do níž mohou v budoucnu přibýt další posádky,“ dodal manažer sedlčanského týmu KM Racing Martin Macík na slavnostním křtu akčních modelů DAKAR.

Soutěž Rallye Dakar 2013 začíná 5. ledna 2013 startem v peruánské Limě.

Tisková zpráva/-PS-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.