Po pětiletém vývoji modelu GT86 ho Toyota před několika měsíci konečně začala prodávat a způsobila na trzích po celém světě rozruch. V České republice se dokonce Toyota GT86 dostala do finálové šestky ankety Auto roku a v Austrálii a v Irsku ji vyhrála.

Tetsuya Tada, šéfinženýr vývoje modelu GT86 nedávno médiím prozradil, že tím to u Toyoty rozhodně neskončilo. Kromě hybridních aut se chce totiž Toyota dostat lidem do podvědomí také řidičský atraktivními modely. Prvním z nich byla právě GT86 a již teď se chystají další dva. Podle Tetsuových slov bude jeden menší a levnější a druhý větší a dražší.

Na otázku, zda-li u většího modelu půjde o nástupce legendární Supry, Tetsuya Tada odpověděl, že možné to je, ale zatím opravdu není nic jisté. V této chvíli jsou týmy vývojářů ve stádiu diskuzí a konceptů.

 

Na závěr dodal, že oproti standardním třem letům vývoje u obyčejných modelů, trvá vývoj sportovního auta od prvních konceptů (takže vlastně od teď) o dva roky déle. Za pět let se tedy u Toyoty nejspíše máme nač těšit! A že my se po vlastní zkušenosti s Toyotou GT86 v redakčním testu moc těšíme…. !

-PS-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.